Pucca

0

Pucca Twitter fenomeni olarak eski sevgilisi için açtığı blog ve Twitter hesabı ile kısa sürede ünlenmiş ve gerçek isminin Selen Işık olduğu açıklanmıştır. 1987 yılında aslen İzmir Karşıyaka’da dünyaya gelmiştir.

Üniversite’yi Ankara’da tamamlayan Selen Işık sosyal paylaşım ağlarında 200 binden fazla takipçiye sahip. Annesi ve babası Pucca küçük yaşlarda iken boşanmışlardır. Oda 8 yaşına kadar annesi ile kalmış ancak üvey baba tacizi sebebi ile kız kardeşiyle birlikte babasının yanına geçmiştir. Üniversite eğitim döneminde bir radyo da çalışmaya başlamıştır. Radyo da sesli günlük tutmuş, başına ne geldiyse, aldığı ayakkabılarından ev sahibine, sevgilisinden ojelerine kadar her şeyi anlatmıştır.

Daha sonra sevgilisini rezil etmek için açtığı twitter hesabı ile bir anda ciddi takipçi sayılarına ulaşmış ve yazdığı Küçük Aptalın Büyük Dünyası ve Ve Geri Kalan Her Şey kitapları kısa sürede en çok satanlar listesinde yer almıştır.

2014 senesinde yazmış olduğu kitabı üzerinden senaryo haline gelen Hadi İnşallah isimli sinema filminde Büşra Pekin, Murat Boz, Şinasi Yurtsever, Cezmi Baskın başrollerde oynamışlardır. 2015 yılında oyuncu Osman Karagöz ile evlenmiş ancak evliliği 2018 yılında son bulmuştur. Bu evliliğinden Batı isminde bir oğlu vardır.

Kitapları ise şu şekildedir.

Küçük Aptalın Büyük Dünyası
Ve Geri Kalan Her Şey
Allah Beni Böyle Yaratmış
Ayy hadi İnşallah

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz