Pucca

Pucca (Selen Pınar Işık) sosyal medya dünyasının yakından takip ettiği bir isimdir. Başarılı isim hakkında merak edilenler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Pucca Selen Pınar Işık Kimdir? Kaç Yaşında?

Twitter fenomeni olarak eski sevgilisi için açtığı blog ve Twitter hesabı ile kısa sürede ünlenen Pucca’nın gerçek ismi Selen Pınar Işık‘tır. 1987 yılında aslen İzmir Karşıyaka’da dünyaya gelmiştir. 2022 yılı itibariyle 34 yaşındadır.

Üniversite’yi Ankara’da tamamlayan Selen Işık sosyal paylaşım ağlarında 200 binden fazla takipçiye sahip. Annesi ve babası Pucca küçük yaşlarda iken boşanmışlardır. Oda 8 yaşına kadar annesi ile kalmış ancak üvey baba tacizi sebebi ile kız kardeşiyle birlikte babasının yanına geçmiştir.

Üniversite eğitim döneminde bir radyo da çalışmaya başlamıştır. Radyo da sesli günlük tutmuş, başına ne geldiyse, aldığı ayakkabılarından ev sahibine, sevgilisinden ojelerine kadar her şeyi anlatmıştır.

Daha sonra sevgilisini rezil etmek için açtığı twitter hesabı ile bir anda ciddi takipçi sayılarına ulaşmış ve yazdığı Küçük Aptalın Büyük Dünyası ve Ve Geri Kalan Her Şey kitapları kısa sürede en çok satanlar listesinde yer almıştır.

2014 senesinde yazmış olduğu kitabı üzerinden senaryo haline gelen Hadi İnşallah isimli sinema filminde Büşra Pekin, Murat Boz, Şinasi Yurtsever, Cezmi Baskın başrollerde oynamışlardır.

Özellikle yaptığı açıklamaları ile dikkatleri üzerine çeken Selen Işık en son, “Ben de maalesef ki o karaktersiz kızlardan bir tanesiyim. Sevgili bulunca bütün arkadaşlarını satan. İşimi gücümü satmıyorum ama genelde hep arkadaşlarımı satıyorum. açıklaması dikkat çekmiştir.

Pucca (Selen Pınar Işık) Evlimi? Boyu, Burcu Nedir?

2015 yılında oyuncu Osman Karagöz ile evlenmiş ancak evliliği 2018 yılında son bulmuştur. Bu evliliğinden Batı isminde bir oğlu vardır. Boyu 1.69 cm, burcu ise ikizler’dir. Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @puccito ‘nun günümüz itibariyle takipçi sayısı 725bin civarındadır. Twitter hesabı @puccaa ‘nın takipçi sayısı ise 1,9Mn.

2022 yılında Armağan Çağlayan’ın sunduğu Gör Beni serisine katılmış. Yaptığı açıklamalar ile yine dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

Pucca Selen Pınar Işık Kitapları:

Günlük, Küçük Aptalın Büyük Dünyası gibi eserler ile ismini geniş kitlelere duyurmayı başarmıştır. Kaleme aldığı kitapları ise.

Küçük Aptalın Büyük Dünyası
Ve Geri Kalan Her Şey
Allah Beni Böyle Yaratmış
Ayy hadi İnşallah


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz