Polat Doğru

Polat Doğru Eğitim danışmanı, Keynote Speaker ve yazar. Eğitimi, çalışmaları, kitapları, hakkında merak edilen soruların cevapları, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Polat Doğru Kimdir?

Polat Doğru eğitim danışmanı ve yazar. Eğitim hayatını Türkiye’nin farklı illerinde tamamlamıştır. Çok kültürlü bir ortamda, birden çok dilin konuşulduğu aile ve sokaklarda şanslı bir çocukluk geçirdiğini dile getirmiştir.

Nereli sorusu da hakkında merak konusudur. Hatay Antakya doğumludur, ancak baba tarafından aslen nereli olduğu bilgisine ulaşılamamıştır. Babası hakim, annesi ise öğretmen’dir. Bu nedenle ülkemizin farklı illerinde büyümüştür. İlköğretim eğitimini Adana’nın küçük bir ilçesinde tamamlamış, İzmir Özel Türk Koleji’ni kazanmıştır. Ailesi de büyük bir şehir ve farklı bir kültürünü de kazanması için yatılı olarak İzmir’e gitmesine onay vermiştir.

Polat Doğru Eğitimi, Ne Mezunu?

Polat Doğru Gemi İnşaat mühendisliğini bitirmiş ardından Sosyoloji alanında da yüksek lisans eğitimi almıştır.

Maltepe Üniversitesi Yüksek Lisans (Master), Sosyoloji
İstanbul Teknik Üniversitesi Lisans Derecesi, Gemi İnşaat ve Deniz Mühendisliği

Polat Doğru Kaç Yaşında?

Polat Doğru 48 yaşındadır, doğum tarihi 1974.

Kitapları:

İnsan İnsana Sohbetler (2011)
Kendin Ol, Hayatı Keşfet (2014)

Kitapları:

İnsan İnsana Sohbetler (2011)
Kendin Ol, Hayatı Keşfet (2014)

Üniversiteyi kazandığı dönemde ilk başta herşeyin keyifli olduğunu ancak okulun 2. ayında bir teknik gezi için tersaneye gittiklerinde bu mesleği istemediğini anlamıştır. Ancak istememenin yetmediğini bunun üzerine o dönemde davranış bilimleri alanını keşfetmiştir. Kendi çabası ile okuyup gelişmiş, bir danışmanlık hizmeti veren kurumda çalışmaya başlamıştır. Kurum bünyesinde ilk seminerlerini vermiş, seminerlerin birinde TRT yöneticilerinden biri ile tanışıp çocuk programları alanında danışman olarak çalışmaya başlamış ve sektöre adım atmıştır.

Vatani görevinin ardından bir TV programı yapmak için tanıştığı Doğan Cüceloğlu‘nun ekibinde görev almaya başlamıştır. Zamanla televizyon programları yapmaya başlamış, seminerler, eğitimler vermiş ve kitap yazmıştır. Geçmiş yıllarda Kendimi Tanıyorum, Topraktan ve Kitaptan isimli programları sunmuş, bir çok televizyon programına konuk olarak katılmıştır.

Türkiye’nin parmakla gösterilen kurumlarında, çalışan ve yönetici gruplarına yönelik eğitimler, seminerler ile yönetim kurulları ve yöneticilere yönelik bireysel danışmanlık hizmetleri vermektedir. Aynı zamansa Speaker Agency ile Exclusive Keynote Speaker olarak iş birliği içinde çalışmaktadır.

Konuşmalarında eğitimlerinde, iletişim, ilişkiler, kişisel gelişim, liderlik, motivasyon, verim, yönetim gibi teknik alanların tümünün özününü ele almaktadır.

İletişim bilgileri için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz. http://www.polatdogru.com

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz