Pınar Soykan

Pınar Soykan hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Kaç yaşında? nerede doğdu? aslen nereli_ Albümleri, Çalışmaları, Müzik hayatı, Kariyeri ve kısaca biyografi bilgileri.

Pınar Soykan, 20 Nisan 1980 yılında Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde dünyaya gelmiştir. 1999 yılına kadar Kocaeli’nde yaşamış olan başarılı sanatçı, 1999 Gölcük depremi sonrasında, ilk mesleği olan öğretmenliğe ara vermiştir.

2004 yılında İstanbul’a yerleşti ve aynı yıl içerisinde “Best Model of Turkey”e katılmış ve ilk 16 arasına girmeyi başarmıştır. İzmit Belediyesi Konservatuvarı’na gitmenin yanı sıra özel dersler de alan Soykan, O eğitimlerin karşılığını İlk albümü olan “Kına” ile almıştır. Şan eğitmeni Fatih Ertür’ün de katkıları ile 2011 yılında “Kına” isimli ilk albümünü çıkardı. 2014 yılında fantezi türündeki “Buğulu Gözler “adlı ikinci albümünü Doğan Music Company etiketiyle dinleyiciyle buluşturmuştur. Son albümünde ise Yıldız Tilbe ve Orhan Ölmez gibi ünlü söz yazarlarıyla çalışmıştır.

Müzik sektörünün içinde bulunduğu krizde yapımcılardan “Albümünü kendin yap, bize getir, bizde albümüne logomuzu basalım ve karşılığında da şu kadar para ver” gibi teklifler alınca, “Albümümü ben yapacaksam şirket kurayım bari” demiş. Soykan Production’u kurarak birbiri ardına albümlerini çıkarmıştır. Şimdilerde ise genç meslektaşlarına yol açmaya hazırlanan Soykan, Orçun Soykan ile evlidir.

Pınar Soykan Single çalışmaları

Yokum Ben (2017)
Mesela (2018)
Yıkılmam (2018)
Üzülme (2019)
İkimiz Adına (2020)


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz