Pınar Ergüner

1975 doğumlu güzel sunucu Pınar Ergüner aslen Kocaeli‘de dünyaya gelmiştir. Beyaz Magazin sunucusu olarak çalışmalarını sürdüren Ergüner daha önce uzun süre NTV ekranlarında hafta sonu programını sunmuştur.

Mesleki hayatına tesadüfen başladığını belirten Pınar Ergüner, eğitim döneminde iyi Türkçe için kurslara gitmiş, Can Gürzap, Cihan Ünal, Haluk Kurtoğlu, Serpil Akıllıoğlu gibi isimlerden dersler almıştır.

İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde üniversite eğitimini tamamlamıştır. Aslında Uluslararası İlişkiler bölümünde okumak istemiş İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü ile daha kolay, halkla ilişkiler ya da reklamcılık yapabileceğini düşündüğü için bu bölümü seçmiştir.

Ders aldığı hocalarının tavsiyeleri ile şansını denediğini ve sunuculuk kariyerinin başladığını belirten Pınar Ergüner, 15 yılı aşkın ekran deneyimine sahiptir.

Ekranlarda uzun süre eski eşi oyuncu Arda Esen‘in soyadını kullandığı için ekran severler tarafından Pınar Esen olarak tanınmıştır. Ancak daha sonra Arda Esen ile evliliği son bulmuştur. Bu evliliğinden Güney isminde bir oğlu vardır.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz