Pınar Altuğ

Pınar Altuğ Türk televizyon dünyasının en güzel isimlerindendir. Hakkında ise aslen nereli? kimdir? kaç yaşında? kiminle evli? çocuğu, ailesi ve özel hayatı hakkında bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Pınar Altuğ 1973 yılının Eylül ayında İstanbul’da dünyaya gelmiştir, burcu Başak’tır. Babasının ismi Niyazi Altuğ, annesinin ise Selma Altuğ’dur. Kartal isminde bir erkek kardeşi vardır. Baba tarafından aslen Gümüşhane’lidir. Babasını henüz 17 yaşında iken yitiren Pınar Altuğ daha sonra annesinin çalıştığı tekstil firmasının defilesinde Neşe Erberk ile tanışmıştır. Ardından mankenlik teklifi almıştır. Daha sonra annesini de yitirmiştir.

Pınar Altuğ eğitim ve modellik hayatı, ardından televizyon dünyasına girişi;

Saint Benoît Fransız Lisesi’nde okuduğu dönemde mankenlik yapmaya başlamış 1994 senesinde ise Miss Turkey seçilmiştir. Lise eğitiminin ardından İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümünü kazanmıştır. Ancak Miss Turkey seçildikten sonra eğitimine ara vermiştir. 1995 senesinde Televizyon hayatına adım atan Pınar Altuğ, Pınar’ın Yemek Zevki isimli bir program sunmuş ardından mankenliğe veda etmiş, ayrıca çeşitli magazin programlarının sunuculuğunu gerçekleştirmiştir. 2003 senesinde kendi ismi ile Pınar’ın Mutfağında isimli bir kitap çıkarmıştır.

1999 yılında ise ilk oyunculuk deneyimi olan Kurt Kapanı ile oyunculuk kariyerine adım atmıştır. Boyu 1.74 cm, kilosu ise 60’tır.

Pınar Altuğ Oynadığı Diziler;

Kurt Kapanı, Reyting Hamdi, Çocuklar Duymasın, Omuz Omuza, Çocuklar Ne Olacak, Davetsiz Misafir, Deli Dolu, İlk Aşkım, Aile Reisi, Çocuklar Duymasın. Ayrıca 2008 yılında Asteriks Olimpiyatlar filminde İrena karakterinin seslendirmesini gerçekleştirmiştir. 2016 yılında ise Pamuk Prenses isimli sinema filminde rol almıştır.

Ayrıca Pınar’ın Yemek Zevki, Türkiye’nin Yıldızları, Sizi Böyle Alalım, Bir Dilek Tut, Mucizeler Gecesi, Pınarın Günlüğü, Bir Şarkısın Sen isimli programları sunmuştur.

Evlilik hayatı;

2000 yılında Umut Elçioğlu ile evlenmiş bu evliliği 2003 yılında son bulmuştur. Ardından 2008 yılında yakışıklı oyuncu Yağmur Atacan ile evlenen güzel oyuncunun bu evliliğinden 2009 doğumlu Su isminde bir kızı vardır. Sıkça magazin ve medya gündemine eşi ile arasında olan yaş farkı nedeniyle gündeme gelmektedir. Kendisinden 9 yaş küçük olan eşi için bir röportaj’da bu tip konulara kızmadığını aksine eğlendiğini dile getirmiştir. Hatta tek eğlendiğimiz şey, benim çocukluğumdaki çizgi filmleri Yağmur’un bilmemesi diye samimi bir açıklama yapmıştır.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz