Pial Hüseyin Türkmen

Pial Hüseyin Türkmen hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Doğum yeri, Doğum Tarihi, Fotoğrafları, şarkıları, Kaç Yaşında, Memleketi ve Nereli Olduğu? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1981 yılının Şubat ayında dünyaya gelmiş, Kova burcudur. ilk şarkısını 1995’te 14 yaşında iken yazdı ve besteledi. Babası Abdülrahman Kızılay ile bir çok şarkıya imza attılar, babadan gelme bir yeteneğe sahiptir.

2001 yılında İsveçte bilgisayar ve yazılım geliştirici bölümünü okudu, isveçce, Arapça, Türkçe ve İngilizce konuşma ve yazma yeteneğine sahip. 2012 yılında sanat yolunda ilerlemek ve halka sesini duyurmak için harekete geçti.

2016 yılında Türkiye Gazetesinde ilk haberi Yıkılmışım dedi, şöhreti yakaladı başlığı ile yayınlanmıştır. Arabasında İbrahim Tatlıses‘in Yıkılmışım Ben isimli şarkısını seslendirmiş ve videoya çekmiştir. Arkadaşına gönderdiği bu video arkadaşının sosyal medyada paylaşması ile deyimi yerindeyse patlamıştır.

Pial Hüseyin Türkmen aslen nereli?

25 sene evvel Kerkük’ten Türkiye’ye göç eden ve 16 seneyi aşkındır yaşantısını İsveç’te sürdüren Hüseyin Türkmen çektiği bu videonun bu duruma vesile olacağını bilmiyordum diye açıklama yapmıştır.

Videonun sosyal medyada çok fazla izlenmesi onun TRT Müzik Yapım Yönetmeni Mürşit Arslan’la tanışmasına vesile olmuştur. Daha sonra Türkiye’ye gelerek albüm yapmaya karar vermiş usta sanatçılar Selami Şahin ve Ahmet Selçuk İlkan ile tanışmış, Özcan Şenyaylar ile müzik çalışması yapmıştır.

2018 yılında Ne Gereği Var isimli ilk EP Albümünü gerçekleştirdi.


Albüm toplam 3 şarkı ve 1 Remix’ten ibarettir, albümde bulunan Ne Gereği Var ve Salla isimli şarkısını söz müziği kendisine aittir, Sus isimli eserin Özcan Şenyaylar tarafından yapılmıştır, aranjesi ile ve şarkısı ile gündeme damgasını vuran Şenyaylar imzasını attı.

2019 yılında Kör Makas adlı şarkısı çıktı ve Vatan gazetesinde ilginç bir başlıkla haber oldu!

(Paris Hilton’dan ‘Kör Makas’ yarasına jet dikiş) bir başlık adı altında.

Kör Makas şarkısı sosyal medyada büyük beğeni toplamış ve kısa sürede herkesin diline dolanmıştır.

Dünyaca ünlü sanatçı Paris Hilton sanatçı Türkmen’i yakın markaja alarak Türkmen’in klip çekimlerinde paylaştığı bir fotoğrafı beğenerek kalp emojisiyle yorumlar atarak beğenisini göstermiştir. Dünyaca ünlü isim Paris Hilton aynı zamanda Çetin Tazeler ile de arkadaştır.

Türkmen, piyasaya şöhret ismi ‘PİAL’ olarak, 19 Temmuz’da, Aşk Olsun Yar şarkısı ile sevenleriyle buluştu. Sözü ve müziği kendisine ait eserin aranjesini Barış Engürllü imzası taşıyor.

Irak’ta çok sayıda sanatçı ile akrabalık bağı olan Pial’ın en büyük hedeflerinden biri dünyada tanınmış bir müzisyen olabilmektir. PİAL HÜSEYİN Türkmenin Bir çok yerel ve ulusal radyo ve televizyon da şarkıları çalınmaktadır. En son 8 Eylül de ShowTV Pazar Sürprizi programında haber olmuştur. Başarılı isim sosyal medya hesaplarını da aktif bir şekilde kullanmaktadır, 2019 yılı itibariyle instagram hesabında takipçi sayısı 98,1bin civarındadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz