Petra Nemcova

1979 doğumlu dünyaca ünlü model Petra Nemcova, Çek Cumhuriyetinde dünyaya gelmiştir. Burcu Yengeç’tir.

Özellikle 2003 senesinde Sports İllustrated için vermiş olduğu pozlar ile ünlenmiş ve model olarak kariyerine devam etmiş ardından Victoria’s Secret melekleri arasına dahil olmuştur. Vücut ölçeleri 90-61-90 cm’dir.

2004 yılında yaşamış olduğu talihsiz olay ile uzun süre gündemde kalan Petra Nemcova tarihte sevgilisi ile birlikte Tayland’a bulunmakta idi. Taylan’da tsunami olmuş dev dalgalar fotoğrafçı olan sevgilisi Simon Atlee’yi yutmuştur. Nemcova ise son anda sarıldığı Palmiye ağacı ile hayata tutunmuş, 8 saat kurtarılmayı beklemiş ve kurtarma ekipleri sayesinde bulunduğu bölgeden alınmıştır. Ancak sevgilisi o doğa felaketinde yaşamını yitirmiştir. Açıklanan veriye göre o sene tsunami nedeni ile 200 Bin kişi yaşamını kaybetmiştir.

2006 senesinde Nat Rothschild ile birlikte olmuş ancak ilişkisi Natalie Portman nedeni ile son bulmuştur. Yaşamış olduğu facia sonrası sosyal yardım çalışmaları ile sıkça adından söz ettiren Petra Nemcova Peru depremi nedeni ile bir çok çocuğu yardım için Peru’ya gitmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz