Perihan Ünlücan

Perihan Ünlücan rol aldığı başarılı sinema ve dizi projeleri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Hakkında ise hayranları tarafından bir çok sorunun cevabı araştırılıyor. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Perihan Ünlücan Kimdir? Nereli?

1984 yılının Şubat ayında dünyaya gelen güzel oyuncu İstanbul doğumludur. Cağaloğlu Anadolu Lisesi ve ardından, Kocaeli Üniversitesi Fizik Bölümü’nden başarı ile mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından kariyerine ilk olarak reklam filmleri ile adım atmıştır. Daha sonra sinema ve diziler ile başarılı kariyerini sürdürmüştür.

Sosyal bir çocukluk geçirmemiştir. Hatta hiç bir zaman oyuncu olmak gibi bir hayalinin de olmadığı söylemiştir. Hep burslu okumuştur. Cağaloğlu Anadolu Lisesi’ne girmiş hatta, Galatasaray Lisesi’ni kazanmıştır. Ancak babasının fanatik bir Fenerbahçe’li olması sebebi ile gidememiştir.

Kendisi ile ilgili ise, sosyal medyadan değerlendirirseniz biraz sert, mesafeli ve soğuk bulabilirsiniz demiştir. Bunu çok duyduğunu ancak, tez canlı, heyecanlı ve sevdiklerine karşı hassas bir kimliğe sahip olduğunu belirtmiştir. Perihan Ünlücan hemen samimiyet kuramadığını, kendisi ile yakın ilişki kurmanın biraz mesai isteyebileceğini sözlerine eklemiştir.

Oyunculuğa Gül Oğuz sayesinde başladığını belirtmiştir. Bir konserde tanıştıklarını ve kendisine Sen oyuncu olmalısın dediğini dile getirmiştir. Üniversite eğitiminin ardından yollarının tekrar kesiştiğini ve Kış Masalı isimli diziye başladığını ve Gül Oğuz’un kendisine güzelliğinle girer, zekanla var olursun dediğini dile getirmiştir.

İlk dizi oyunculuk deneyimini 2009 yılında rol aldığı Kış Masalı adlı dizi ile gerçekleştirmiştir. Oynadığı sinema ve diziler ise. Kış Masalı, Keskin Bıçak, Polis Akademisi : Alaturka, Karadayı (Nilay), Hatırla Gönül, Kırlangıç Fırtınası. Ver Kaç, Arka Sokaklar (Avukat Başak).

Perihan Ünlücan Boyu, Kaç Yaşında?

Ünlü oyuncunun boyu 1.76 cm, kilosu 59, burcu ise balık’tır. 2021 yılı itibariyle yaşı 37’dir. Resmi instagram hesabını @perihanunlucan olarak kullanmaktadır. Günümüz itibariyle takipçi sayısı 121bin civarındadır. Sosyal medya hesabında da resimlerini paylaştığı dünyalar tatlısı Çiko isminde bir köpeği var. Aşk hayatı ile ilgili sevgilisi var mı? kim? gibi sorularının cevaplarına ulaşılamamıştır.

Perihan Ünlücan Hakkında Gerçekler:

Çok film izlemek, en büyük keyfi ise tek başına Başka Sinema’da film izlemek.
Yoga yapıyor.
Yemek yapmak en huzur bulduğu şeylerden birisidir.
Okumayı çok seviyor, en çok da öykü okumayı.
Hayvanları çok seviyor.
Kocaeli Üniversitesi Fizik Bölümü mezunu.

Perihan Ünlücan Evli mi? eşi kim?

2010 yılında usta sanatçı Sertab Erener‘in kuzeni Tolga Erener ile evlenmiştir. Ancak evliliği 4 yıl sürmüş, 2014 senesinde boşanmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz