Pelin Öztekin

Tiyatrocu Rasim Öztekin’in kızı olan Pelin Öztekin babası gibi tiyatro ve dizilerde rol almaktadır. İlköğretim ve Ortaöğretimi İstanbul Fenerbahçe Nurettin Teksan Okulu’nda Liseyi ise Fenerbahçe Lisesi’nde okumuştur.

Ortaokul döneminin ardından 1 sene Pera Güzel Sanatlar Lisesi tiyatro eğitimi almış daha sonra Fransa’da Ecole des Roches da dil eğitimi almıştır.Lise’den sonra 2005 senesinde Hayat Bilgisi adlı dizide Demet karakteri ile oyunculuk hayatına adım atan Pelin Öztekin özellikle 2007 senesinde BKM Hisseli Harikalar Kumpanyası adlı oyunda Şebnem karakteri ve Çok Güzel Hareketler Bunlar oyunu ile izleyicilerin büyük beğenisini kazanmıştır.

2012 yılında Benzemez Kimse Sana adlı yarışmaya katılan Pelin Öztekin kiloları nedeniyle 2014 yılında mide ameliyatı geçirmiş 6 ay içerisinde 153 kilodan 100 kiloya kadar kilo vermeyi başarmıştır. 2015 yılında 29 kilo daha vermiş ve 71 kiloya inmiştir.

Pelin Öztekin aslen Kocaeli İzmit’lidir.Yeni dönemde Kanal D ekranlarında yayınlanacak olan Hayat Şarkısı dizisinde Zeynep karakterini canlandıracaktır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz