Pelin Karahan

1

Pelin Karahan Kavak Yelleri, Yuvamdaki Düşman ve diğer rol aldığı başarılı projeler ile adından söz ettirmeyi başarmıştır. Güzel oyuncu hakkında ise hayranları tarafından bir çok sorunun cevabı araştırılıyor. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Pelin Karahan Kimdir? Nereli?

1984 yılının Ekim ayında dünyaya gelen güzel oyuncu doğma büyüme Ankara’lıdır. Babası kuaförlük yapmış, baba tarafından aslen Düzce, anne tarafından ise aslen Antalya’lı olduğu belirtilmektedir. Babasız büyümüş, ciddi maddi zorluklar içerisinde yetişmiştir. Anne ve babası Pelin Karahan çok küçükken ayrılmışlardır. Teyzesi, anneannesi ve annesi ile birlikte kalmıştır.

Annesinin alaylı olarak iç mimarlık yaptığını, kendisinin ise Eskişehir’de Turizm Otel İşletmecilik okuduğunu aktaran güzel oyuncu, mezuniyetin ardından tek başına İstanbul’un yolunu tutmuştur. İstanbul’da zorlansada hemen bir iş bulmuş ve çalışmaya başlamıştır. O dönemde bazı reklam filmleri için görüşmelere gitmiş ve Kavak Yelleri dizisi için teklif almıştır. Rol aldığı Muhteşem Yüzyıl ve Kavak Yelleri dizileri ile şeytanın bacağını kırmayı başarmıştır.

Pelin Karahan Boyu, Kilosu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.60 cm, kilosu 51, göz rengi mavi, burcu ise terazi’dir. 2021 yılı itibariyle 36 yaşındadır. @pelinkarahan olarak kullandığı resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı günümüz itibariyle 4,3milyon civarındadır. Geyşa tabloları çizmeyi seviyor, mutlaka bir gün sergi açmak istiyor. Ayrıca pasta yapmayı sevdiğini ve pastane sahibi olmak istediğini de röportajın sonuna ekliyor.

Oynadığı diziler;

Sonsuza Yürümek, Cemalim 2, Kavak Yelleri, Mavi Kelebekler, Muhteşem Yüzyıl, Yeter, Yuvamdaki Düşman ve Bir Zamanlar Kıbrıs gibi bir çok projede rol almıştır.

Evliliği, Çocukları:

24 Haziran 2014 yılında iş adamı Bedri Güntay ile evlenen Pelin Karahan’ın bu evliliğinden Ali Demir ve Can Eyüp isimlerinde iki çocukları vardır. Eşi’nin güvenlik ve temizlik şirketleri vardır. Ayrıca ticari zekasının çok iyi olduğunu ve ondan fikirler aldığını aktarmıştır.

İlginizi Çekebilir :   Derya Karadaş

Eşi ile spor salonunda tanışmıştır. Birlikte voleybol oynadıkları bir grup olduğunu oyun sırasında sık sık dizlerinin sakatlandığını, bir gün eşinin telefon numarasını bulup dizliklerin bende diye mesaj attığını aktarmıştır. Ardından sen kimsin diye mesaj atmış, eşi ise yemeğe çıkmak için ısrar etmiştir. Bir hafta oyalamış ancak kurtulamayacağını anlayınca peşini bırakması için yemek teklifini kabul etmiştir. Yemekte sohbet ettiklerini ardından ise Bedri Güntay’ın hemen yemeğin ardından Pelin Karahan’ı ailesi ile tanıştırdığını dile getirmiştir. Eşi evleneceğiz çocuklarımız olacak demiş, o ise tabi tabi diye geçiştirmiştir, ancak eşi tüm söylediklerinde haklı çıkmış ve nikah masasına oturmayı başarmıştır. Eşinin biyografisini okumak için tıklayın!

Bu evlilikten önce ise ilk evliliğini Erdinç Bekiroğlu ile gerçekleştirmiştir. Pilates eğitmeni olan Bekiroğlu ile 2011 yılında evlenmiş, 2013 yılında boşanmıştır. Günümüzde Pelin Karahanla Nefis Tarifler isimli programı hafta içi her gün Show Tv ekranlarında sunmaya devam etmektedir.

1 Yorum

  1. gelçekten en sevdiğim dizin mühtesem yüzyıl mihrimah gelçekten güzel bir röl sergiledi tabiiii kanuni sultan süleymanın ve basrol olmak ayrı birsey güzel güzel beğendim………..

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz