Paul Dwyer

4

Müzisyen, sanatçı Paul Dwyer Türkiye’ye üç ay için geldiğini daha sonra tekrar ülkesine döndüğünü ancak yine Türkiye’ye dönerek yaşamını Türkiye’de sürdürmeye karar verdiğini açıklamıştır..

Anne ve babasının kendilerini Türkler gibi yetiştirdiğini belirten Paul Dwyer İskoç ve İrlanda asıllı müzisyen ve televizyon sunucusudur. 1990’lı yıllarda Endipol Grubu ile büyük bir çıkış yapmış ve tüm dünyanın tanıdığı ünlü gruplardan Endipol’un mimarı olmuştur.

Son yıllarda Türkiye’de seslendirdiği Çanakkale Türküsü ve diğer eserler ile adından söz ettiren Paul Dwyer oğluna Eren Joseph Dwyer ismini vermiş ve artık kendisininde bir Türk olduğu açıklamıştır.

1988 yılında bir otel zincirinde çalışmak için Türkiye’ye gelmiş ve Andy ile tanışmıştır. Ardından 1991 yılında evlenmişlerdir.

Türkiye’ye yerleştikten sonra neredeyse tüm Anadoluyu gezen Dwyer oy kullandığını ve Türkiye’deki isminin Cenk Kalburcu olduğunu ancak bankalar ve resmi kurumlar dışında kimsenin Cenk ismi ile seslenmediğini bir röportajda dile getirmiştir.

Kuran-ı Kerim okuduğunu, Ramazan ayında 30 gün boyunca oruç tuttuğunu ve ailesi ile birlikte Türk örf ve adetlerine göre bir yaşam sürdüğünü anlatan Paul Dwyer’in 1998 doğumlu Selina ve 2006 doğumlu Eren isminde bir kızı ve bir oğlu vardır. 1963 yılında İngiltere’de dünyaya gelmiştir.

4 Yorumlar

  1. Paul bey ve sevgili evladı Eren Joseph, Türk Milletinin yüreğinde öyle bir yer etmiştir ki;
    varsayalım “BİZ TÜRKİYE’Yİ TERK EDİYORUZ” deseler, çok büyük insan kitlesi üzüntüden kahrolur, hatta gözyaşı döker..
    onların inançları bizi ilgilendirmez. Bizi, iyi insan olmaları ilgilendirir.
    Dwyer ailesini çok seviyoruz.. Bahtları açık olsun inşallah..

  2. Paul Dwyer (Cenk Kalburcu) ‘u dinlerken inanılmaz saygı duyuyor ve hatta bazı kendini Türk diye görenlerin adına utanıyorum İzmir marşını,Çanakkale türküsünü ve bir çok bizim parçamızı bizim sanatçı dediğimiz çoğu kişiden daha duygulu okumuş o tatlı oğlu Eren’e bile Türk sevgisini aşılamış beraber söylüyorlar gururla söylüyorum kendisinin söyleyişine hayranım .teşekkürler Cenk KALBURCU önünde saygı ile eğiliyorum.

  3. Sevgili Paul Dwyer, bende sizin gibi çift vatandaşlığı olan bir kişiyim. İngiliz eşim ile Türkiye’de evlendikten sonra üniversite eğitimimi yapmak üzere İngiltere’ye gittik. Leeds’de üniversiteyi bitirdikten sonra orada uzun yıllar çalıştım ve sonra Türkiye’ye döndük. Çünkü İngiliz eşim hep Türkiye’ye gelip yerleşmek istiyordu. Sonunda buradayız. Sizin Türkiye’de yaşamak kararınıza sadece saygı duyulur. Ayrıca yaptığınız müzik ilk defa sizi duymama rağmen çok hoşuma gitti. Saygılar

  4. Merhaba, Çiğdem Taştan’la söylediğiniz ‘Altın Yüzüğüm Kırıldı’ türküsü inanılmayacak denli güzel; bu güzelliğin büyük bölümü, türkünün Malatya türküsü olması, yani bizim o tarafın-Elazığ-türkülerine benzemesine dayalı. Lütfen, ‘Aş Yedim Dilim Yandı’, ‘Hafomun Evi Kayabaşında’ adlı ve inanın, eşi benzeri olmayan güzellikteki Elazığ türkülerini söyler, kaydeder ve bizim sizden dinlememizi sağlar mısınız? Teşekkürlerimle.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz