Patrick Muratoğlu

Patrick Muratoğlu hakkında merak edilen soruların cevapları. Kaç yaşında? aslen nereli? hayatı, kariyeri ve kısaca biyografi bilgileri.

1970 yılının Haziran ayında Fransa Neuilly-sur-Seine’de dünyaya gelmiş, İkizler burcudur. Mübadele döneminde ailesi İstanbul’dan Fransa’ya göç eden Rum bir ailedir. Kökeni İstanbul’a uzanmaktadır.

Kurmuş olduğu Mouratoglou Akademisi ile Aravane Rezai, Marcos Baghdatis ve Anastasia Pavlyuchenkova gibi dünyaca ünlü isimleri çıkartmış ve yıldızı bir anda parlamaya başlamıştır. Özellikle 2012 yılında ünlü tenisçi Serena Williams ile çalışmaya başlamış ayrıca o dönemde sevgilisi olarak ta uzun süre gündemde yer almıştır. Hatta o yıllarda Serena ile evlenmek için eşine boşanma davası da açtığını medyanın uzun süre gündeminde kalmıştır. Günümüzde hala Serena Williams’ın antrenörü olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Türk yemeklerini, müzik ve şarkılarını çok beğendiğini, bunun nedeninin ise kökenlerinin İstanbul’a dayanması nedeni ile olduğunu dile getirmiştir.

Clarisse Mouratoglou ile evlidir ve bu evliliğinden Juliette ile Charlotte isimlerinde iki çocuğu vardır.

Tenis ve spor dünyasında eğitmenlik üzerine üç kitap yazmıştır. Yazdığı kitaplar, Impara a vincere, Le Coach ve Educate to win. Kendisine her zaman eski dünya 1 numarası olan İsveçli tenisçi Björn Borg ‘u idol olarak almıştır.

Patrick Muratoğlu kısa kısa hobileri;

Asla unutamadığı maç Djokoviç ile Rafael Nadal arasındaki ABD Açık finali olmuştur.

En sevdiği yazar, Stephan Zweig, dinlemekten hoşlandığı müzik, Caz ve Afro Amerikan tarzı müziklerdir. Al Jarreau’dan George Benson’a, Theleonious Monk ve Charlie Mingus’a kadar.

En sevdiği aktör, Matthew McConaughey, en sevdiği film ise Million Dollar Baby.

Dünyadaki en sevdiğini yerleri ise Avustralya, Afrika ülkelerinden Mauritius ve hayatının her sene 3 ayını geçirdiği Yunanistan ve adaları olarak açıklamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz