Özlem Fidan Kamalıoğlu

0

Özlem Fidan Kamalıoğlu Kanal D ekranlarında yayınlanan Kırık Hayatlar isimli dizi için kamera karşısına geçmiştir. Başarılı oyuncu hakkında merak edilenler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Özlem Fidan Kamalıoğlu Kimdir? Nereli?

1974 doğumlu başarılı oyuncu Özlem Kamalıoğlu, Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tiyatro oyunculuk ana sanat dalı mezunudur. Tiyatro kökenli oyuncu bugüne kadar bir çok tiyatro oyununu yönetmiş ve oyunda sahne almıştır. 17 yılı aşkın drama, tiyatro oyunculuk ve diksiyon dersleri eğitmeni olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Almanya’da 2003 senesinde kendi yazmış olduğu bir oyunu yönetmiştir.

TRT ekranlarında yayınlanan Dönme Dolap ve Star Tv ekranlarında yayınlanan Düriye’nin Güğümleri isimli dizilerde rol almıştır. En son Kanal D ekranlarında yayınlanan Kırık Hayatlar isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Dizi de Sedat Berke Özkök, Zafer Öztürk, Meltem Akçöl, Erdem Yılmaz, Mine Çayıroğlu, Uğurkan Tekin, Felicia Sağnak, Burcu Almeman ve Atsız Karaduman gibi isimlerde yer almıştır.

Ayrıca Geri Dönüş isimli sinema filminde (Festival filmi başrol) oynamıştır. Kipa Extra’nın reklam filinde yer almış, Devlet tiyatrolarında 1995 yılından bu yana birçok oyunda oyuncu ve reji asistanlığı yapmıştır.

Yazmış olduğu 2 tiyatro oyunu ile Almanya’da ödül alan Özlem Fidan Kamalıoğlu, yazar, eğitmen ve oyuncu koçluğuda yapmaktadır. Ayrıca bir çok radyo tiyatrosu ve belgesel seslendirme çalışmasında görev yapmıştır.

Özlem Fidan Kamalıoğlu Boyu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.65 cm, saç rengi sarı, göz rengi kahverengi, yaşı ise 2021 yılı itibariyle 47’dir. Resmi instagram hesabını @ozlemfk ismi ile kullanmaktadır. İnstagram hesabında ki açıklaması ise Oyuncu…;) anne… yazan çizen… :). Eşide kendisi gibi oyuncu ve tiyatrocu olan Serdar Kamalıoğlu‘dur. 31 Mart 2006 tarihinde evlenmiştir. Bir kızı vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz