Özlem Düvencioğlu

0

Özlem Düvencioğlu hakkında merak edilen oyunculuk kariyeri. Boyu, kilosu kaç? aslen nereli? kaç yaşında? hangi sinema ve dizilerde rol almıştır? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1980 yılının Kasım ayında Almanya’nın Düsseldorf Şehri’nde dünyaya gelen Özlem Düvencioğlu baba tarafından aslen Bulgaristan Göçmeni, anne tarafından ise Makedonya asıllıdır. Babası 1969, annesi ise 1967 senesinde Almanya’ya gitmişler, kendisinden büyük iki abisi vardır. Ekonomi ve Hukuk okumuş ancak işlerin iyi gitmemesi sebebi ile eğitimini yarıda bırakmak zorunda kalmıştır. Maalesef henüz boyu, kilosu ve medeni durumu gibi bilgilerine ulaşılamamıştır.

Yine doğup büyüdüğü Almanya’da eğitim döneminde iken 4 seneye yakın bir süre emlakçılık sektöründe çalışmıştır. Yine Almanya’da modellik yapmışmış ve reklam filmlerinde yer almıştır.

Ülkemizde ise Almanya’dan Türkiye’ye Mavi Tur’a katılmak için geldiği dönemde Hırsız Polis adlı dizi için oyunculuk teklifi almış ve Mavi karakteri ile ilk defa Türkiye’de bir dizide rol almıştır. Hırsız Polis adlı dizide Timuçin Esen, Uğur Yücel, Murat Daltaban, Erol Günaydın, Ozan Güven, Rasim Öztekin, Dağhan Külegeç, Hakan Boyav, Yasemin Çonka ve Vahide Gördüm gibi bir çok usta isimle birlikte rol almıştır.

2007 ve 2008 seneleri arasında ise Parmaklıklar Ardında isimli dizinin oyuncu kadrosunda yer alarak Handan karakterine hayat vermiştir. Bu dizide de Selda Alkor, Serra Yılmaz, Zeynep Eronat, Cengiz Bozkurt, Fikret Kuşkan, Tardu Flordun, Yelda Reynaud ve Özgül Kavruk gibi isimlerle dizinin kadrosunda yer almıştır.

Vejeteryan olan ve hayvanları çok seven güzel oyuncu, ilerleyen dönemlerde kendisi gibi oyuncu olan başarılı isim Yelda Reynaud ile beraber Başıbozuk Ltd. isminde bir Yapım Şirketi kurmuştur. Tarihi yapılara ayrı bir ilgisi ve hayranlığı olduğu bilinmektedir.

Oynadığı sinema ve diziler;

2007 – 2008 – (Handan) (TV Dizisi)
2005 – 2006 – Hırsız Polis (Mavi) (TV Dizisi)
2015 – İnan Caddesi (Sinema filmi)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz