Özlem Akarsu Çelik

0
Özlem Akarsu Çelik

Özlem Akarsu Çelik Halk TV ekranlarında yayınlanan Ankara’dan isimli televizyon programı ile çalışmalarına devam ediyor. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Özlem Akarsu Çelik Kimdir?

Özlem Akarsu Çelik gazeteci, köşe yazarı ve sunucu. Ankara’da eğitim hayatına başlayan Özlem Akarsu, Ankara İletişim Fakültesi’nden mezun olmuştur.

Özlem Akarsu Çelik Nereli?

Özlem Akarsu Çelik aslen doğma büyüme Ankara’lıdır.

Özlem Akarsu Çelik Evlimi? Eşi Kim?

Özlem Akarsu Çelik ünlü gazeteci Murat Çelik ile evlidir. Bu evliliğinden iki evladı vardır.

Özlem Akarsu Çelik Kaç Yaşında?

Özlem Akarsu Çelik 52 yaşındadır. Doğum tarihi 1970.
ozlem akarsu celik2
Üniversite eğitimi sonrasında mesleki kariyerine Sabah Gazetesi ve Sektörel dergiler ile adım atmıştır. Daha sonar BRT, Kanal 6, SkyTürk ve ATV televizyon kanalında çalışmıştır. Parlamento ve Başbakanlık muhabirliği görevini üstlenmiş, Akşam gazetesinde köşe yazarlığı yapmıştır.

2008 yılında ATV ile yollarını ayırmış, 2013 senesinde Akşam gazetesinden ayrılmış köşe yazılarına gazeteduvar.com.tr web sitesinde yazmaya devam etmiştir. 2019 senesinde Halk TV ekranlarına geçmiş, Gün Ortası isimli programı sunmuştur. Gazeteduvar’da yazılar yazan Çelik, basın dünyasının pek çok alanında faaliyetler sürdürmüştür.

Kendisi hakkında ben bir Ankara Gazetecisiyim ve yıllardır iç siyaset yazıyorum. Buna rağmen bana, meslekteki olgunluk çağımda dahi “sen acaba spor mu yazsan” ya da “lifestyle mı yazsan” diyen erkek yöneticilerinin olduğunu belirtmiştir. Onlara inat siyaset yazmaya devam ettiğini ve yazmaya da kararlı olduğunu dile getirmiştir. Bugüne kadar yöneticilik yaptığım tüm kurumlarda arkadaşlarımdan bir ricam oldu. Habere gideceklerinde, demeç alacaklarında önceliğiniz kadınlar olsun. Uzmanlığı ne olursa olsun önceliği kadınlara verin. Çünkü kadınları ekranda görünür kılmak, biz kadın gazetecilerin öncelikli görevi diye düşünüyorum. Açıklamalarında bulunmuştur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz