Özgürcan Çevik

0

Özgürcan Çevik sinema, dizi ve tiyatro oyuncusu olarak uzun süredir başarılı kariyerini sürdürmektedir. Hakkında ekran severler bir çok sorunun cevabını merak ediyor. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Özgürcan Çevik Kimdir? Aslen Nereli?

Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusudur. 1983 yılında aslen Ankara’da dünyaya gelmiştir. Ahmet Vefik Paşa İlkokulu, Ankara Çayyolu’ndaki M.E.V. Özel Köksal Toptan Lisesi ve Ayrancı Lisesi’nde okumuştur. Ardından ÖSS sınavında başarılı olarak Hacettepe Üniversitesi Turizm Otel İşletmeciliğini tamamlamıştır. Bir süre Ankara’da çok büyük bir zincir otelde çalışmıştır.

Tekrar sınava girmiş ve Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro – Oyunculuk bölümünden de mezun olmuştur. Kod Adı Keklik, Tetikçi ve Selamun Kavlen Karakolu tiyatro oyunlarında oynamıştır.

Mezun olduktan sonra, Ankara Sanat Tiyatrosu’nda göreve başlamıştır. Burada sahne aldığı Kod Adı: Keklik oyunu ile X. Lions Tiyatro Ödülleri’nde en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülünün sahibi olmuştur.

Ekran severler tarafından özellikle rol aldığı Şevket Yerimdar adlı film ile tanınmıştır. Daha önce de bir çok dizi de rol alan Özgürcan Çevik 13 yaşımda beri oyunculuk ile ilgilenmektedir. Kendisinden büyük bir ablası var ve müzisyendir.

Özgürcan Çevik Beşiktaşlımı? Hangi Takımı Tutuyor?

Bir röportaj da sıkı bir Beşiktaş taraftarı olduğunu belirtmiştir. Ayrıca Beşiktaş takımının yanı sıra Ankara takımlarından Gençlerbirliği takımını da desteklemektedir.

Şevkat Yerimdar karakteri için ilk skeçleri 2011 yılında çekmeye başlamıştır. Daha sonra karakter o kadar çok tutulmuş ki hem dizi, hem de beyaz perdeye uyarlanmıştır.

Özgürcan Çevik Boyu, Kaç Yaşında?

Yakışıklı oyuncu Özgürcan Çevik 38 yaşında ve 1.88 cm boyundadır. Kilosu 82, burcu ise akreptir. Resmi instagram hesabı kullanıcı adı @ozgurcancevik ‘in günümüz itibariyle takipçi sayısı 195bin civarındadır. İnstagram hesabında yaptığı açıklama ile facebook ve twitter hesabı bulunmamaktadır.

Oynadığı Diziler, Filmler:

Şevkat Yerimdar serisi ile büyük bir çıkış yakalayan başarılı oyuncu daha bir çok sinema ve dizi de rol almıştır. Şevkat Yerimdar da Başak Parlak, Canan Maktal, Semra Güzel, Pelin Orhuner ve Barış Murat Yağcı gibi isimler de rol almıştır.

Bizim Evin Halleri, Unutma Beni, Gökkuşağı Çocukları, Türkan, Oldu Teşekkürler, Fatih Harbiye, Şevkat Yerimdar, Ruhumun Aynası, Sol Şerit, İkizler Memocan, Şevkat Yerimdar 2, Damat Takımı ve Yeter Ali.

En sevdiği şehir doğup büyüdüğü memleketi Ankara’dır. Müzik seçimi yenilerden yana değildir. Her daim dinlediği isimler ise, Queen, Metallica, Ella Fitzgerald, Louis Armstrong, Frank Sinatra, Bülent Ortaçgil, Handel ve Beehoven.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz