Özgür Yankaya

Özgür Yankaya hakkında merak edilen sorular cevaplar. Aslen nereli? kaç yaşında? kimdir? hakemlik kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1978 yılında dünyaya gelen Hakem Özgür Yankaya aslen Edirne’lidir ve Edirne doğumludur. Hakemlik kariyerine Edirne Bölgesindeki karşılaşmalar ile adım atmış, ilk süper lig karşılaşmasını ise Gaziantepspor ile Ankaraspor arasında oynanan maç ile gerçekleştirmiştir.

Trakya Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu mezunu’dur, ayrıca B diplomasına sahip futbol antrenörlük belgesine sahiptir. İki sene antrenörlük yapmış ayrıca bir dönem öğretmen olarak görev yapmıştır.

Hakemliğe ise 1999 yılında adım atan Özgür Yankaya 12 sene gibi uzun süre futbol oynamıştır. Özellikle Edirne PTT takımında uzun seneler forma giyen Yankaya 3. lig’de ise DSİspor takımında top koşturmuştur.

Yaşantısını Edirne’de sürdürmektedir. Ayrıca Edirne’de bir cafe işleten Yankaya yine memleketinde kurduğu bir bisiklet kulübünün yöneticiliğini yapmaktadır. 2011 yılında Hande İrem ile dünya evine girmiştir.

3 Yorumlar

  1. ÖZGÜR YANKAYA PAZARGÜNÜ SAMSUNDA OYNANAN SAMSUN -DENİZLİ MAÇINDA BARİZ HATALAR YAPARAK SAMSUNSPORUN 2 PUANININ KAYBINA NEDEN OLMUŞTUR.İKİ BARİZ PENALTI HAREKETİ HAKEMİN HEMEN ÖNÜNDE OLMASINA RAĞMEN TOPA 20 METRE UZAKTA OLAN YAN HAKEME BAKARAK PENALITIYI VERMEMİŞTİR.BURADA EMEK ÇALINMIŞTIR.FEDERASYONUN GEREKLİ CEZAYI VERMESİ GEREKLİDİR.BÖYLE BECERİKSİZ HAKEMLERİN ÖNEMLİ MAÇTA GÖREV ALMAMASI GEREKİR

  2. ÖZGÜR YANKAYA ACABA RAHAT UYUYA BİLİYONMU KİM UŞAGISIN.SAMSUNSPOR KÜME DÜŞDÜ RAHATLARSIN ARTIK.ATATÜRKÜN ARMASIMI SENİ RAHATSIZ ETTI CIK TELEVİZYONA HATALIYIM DE ÖZÜRDİLE BİZDEN.YADA SANA YANLI MAÇ YÖNET DİYENLERİ AÇIKLA.SENİN YÖNETTİGİN HER MAÇA GİDİP PROTESTO EDCEM SENİ.GERCEKLERİ KONUŞ…
    ÖZGÜR OL YANLI OLMA YALAKALIK YAPMA FEDERASYONA.

  3. ozgur yanka ya karabuk dusmanı vıcdansız hakemlık senın neyıne yazıklar olsun senın gıbı ınsanlara konyaspor macında karuk un 2 tane yuzde yuz penaltısnı vermeyen utanmaz

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz