Özgür Uysal

Özgür Uysal hakkında merak edilen soruların cevapları. Kimdir? nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? eğitimi, kariyeri. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1986 yılının Eylül ayında İstanbul’da doğan Uysal, İlkokulu Nurettin Teksan İlkokulu’nda okumuştur. Özel Moda Koleji’nde okurken abartısız konuşma, edebiyat ve hikaye anlatımı ile birlikte mükemmel seviyede İngilizce öğrenmiştir. Hemen akabinde Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okuyan Uysal, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler mezunudur. Ayrıca İstanbul Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır.

Men’s Health dergisinde editörlük yapmış, bir dönem Cosmopolitan isimli dergide de yazan başarılı isim ardından GQ Dergisi’nde yazmaya başlamıştır. Kadıköy Life ve Tourmag isimli dergilerde konuk yazar olarak röportajlar yapmıştır.

Özgür Uysal kariyeri;

Blog yazarı, Oyuncu, Yazar, Youtuber ve Yönetici kimlikleri ile tanınmaktadır. İngilizce ve İspanyolca bilmektedir.

İnce İşler isimli bir Youtube video kanalı bulunmakta, kanalında günümüz itibariyle 275B civarında abonesi bulunuyor. En son 2021 yılında GAİN’de başlayan Özelden Yürüyenler isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur.

Youtube kanalı;

Özgür Uysal uzun senelerdir ilişkiler ve cinsellik üzerine okumakta, araştırmakta ve yazmaktadır. Konuşulmaya pek cesaret edilemeyen bir konu olması sebebi ile kanalına da İnce İşler ismini koymuştur. İlişkiler ve cinsellik hakkındaki bilgilerini, sosyoloji, psikoloji, tarih ve mitoloji ile birleştirerek orjinal bir format haline getirmiştir.

Oynadığı diziler;

2021 – Özelden Yürüyenler (Dizide Nursena Yılmaz, Yiğit Kalkavan, Zeynep Parla, Ersel Şibil, Diren Can Demir, Buse Karadeniz ve Hilal Şefkatli gibi isimlerde rol almıştır.)

Özgür Uysal, hakkında daha detaylı bilgilere ulaşmak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz; Özgur Uysal

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz