Özgür Tetik

Özgür Tetik 2023 yılında katıldığı Survivor yarışması sonrası merak edilen isim olmuştur. Hakkında merak edilenler, kısaca kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Özgür Tetik Kimdir?

Özgür Tetik Survivor yarışmacısı olmasının yanı sıra zaten spor geçmişi ile başarılı bir kariyere sahip bir isimdir. Running Academy kurucusu olan Tetik, ultra maraton yarışmacısıdır. Yeni spartan yarışlarının vazgeçilmez ismi olan başarılı isim, Big Guy lakabı ile tanınmaktadır.

Özgür Tetik Nereli?

Özgür Tetik aslen Yalova doğumludur.

Özgür Tetik Boyu, Kaç Yaşında?

Özgür Tetik 48 yaşında ve 1.90 boyundadır.

Ortaokul döneminde basketbol ile ilgilenmeye başlamış uzun süre basketbol oynamıştır. 1993 senesinde, kuvvet antrenörlüğü eğitimine başlamış, hem sporcu hem de antrenör olarak uzun süre kuvvet antrenmanları uygulamış ve uygulatmıştır. 2002 yılında Triatlon ile tanışan Tetik, Olimpik Triatlon branşında yarışmıştır.

Devamında çeşitli kulüpler de çalışarak kendini geliştirmiştir. NPTI level3 ve fitness federasyonu level2 antrenörüdür. Avusturya da Crossfit eğitimi alan Tetik, Latin danslarıyla da uzun yıllar ilgilenmiş, gösterilere, yarışlara katılmış ve eğitmenlik yapmıştır.

2 senelik triatlon macerası sonrasında, sadece koşu yarışlarına katılan Özgür Tetik, yarı maraton ve maraton branşlarında yarışmıştır. 2010 yılında ultra maratonlarda yarışmaya başlayan Tetik, son 5 yıl içinde 50 km – 100 km ve 250 km’lik etaplarda yarışmıştır.
ozgur tetik6

Özgür Tetik Evlimi? Eşi Kim?

Özgür Tetik Tuğba Tetik ile evlidir. Eşi de antrenör’dür.

Running Academy’i eşi Tuğba Tetik ile birlikte 2014 yılında kurmuştur.

2016 senesinde, Technogym ailesi ile çalışmaya başlayan Tetik, eğitim almak için Wellness Institute İtalya’ya gitmiş ve Technogym Master Trainer ünvanını almıştır. Günümüzde Technogym Master Trainer olarak Wellness Institute Türkiye eğitim programlarından biri olan koşu eğitimlerini vermektedir.

2023 yılında Survivor yarışmasına katılmıştır. Yarışma öncesinde sosyal medya hesapları üzerinden paylaşımlar yapan Tetik şu ifadelere yer vermiştir.

“Desteklerinizi arkama aldım, Macerama başlıyorum.💪 Allah utandırmasın. Benim için bambaşka ve belki de hayatımın en büyük macerası başlıyor. Dün akşam tüm sevdiklerim, muhteşem bir sürprizle beni bu maceraya uğurlamak için geldi. Sanırım insanlar gerçekten böyle anlarda ne kadar sevildiğini anlayabiliyor. Bende dün akşam hayatımdaki insanlara güzel şeyler ektiğimi gördüm.

Maceramın sonu ne olursa olsun bu sevgiye layık olabilmek benim için herşeyin üzerinde.”

Survivor yarışmasında ünlüler takımında Berdan Mardini, Ümit Erdim, Zeynep Alkan, Murat Eken, Barış Telli, Cansu Tuman, Aysu Keskin ve Seçkin Piriler yer almıştır.

Fenomenler takımında Elanur Pat, Kürşat Juan, Buse Plan, Halil İbrahim Göker, Chaby Han ve Alper Ren.

Gönüllüler de ise Asena Demirbağ, Kardelen Kalender, Walison Fonseca, Tunga Sayan, Osman Can Ural, Gizem Avcı, Aleyna Elibol ve Aziz Ozan Dilber yer almıştır.

Başarılı sporcunun resmi instagram hesabı @_ozgurtetik_ ‘dir.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz