Özgür Bursalı

Özgür Bursalı Vatan Partisi Genel Sekreteri hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Özgür Bursalı Kimdir?

Özgür Bursalı Vatan Partisi Genel Sekreteri olarak çalışmalarını sürdürmektedir. İlkokul ve Ortaokul tahsilini doğup büyüdüğü Çumra’da tamamlamıştır. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümü’nü 2011 yılında kazanmıştır. Ankara Üniversitesi Bilim Tarihi programında yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir.

Özgür Bursalı Nereli?

Özgür Bursalı doğma büyüme Konya Çumra İlçesi nüfusuna kayıtlıdır. Doğum tarihi ise 1992.

2009 yılından itibaren Vatan Partisi üyesi olarak çalışmalarını sürdürmüştür. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bilim ve Düşünce Topluluğu Başkanlığı ve Türkiye Gençlik Birliği (TGB) Muğla İl Başkanlığı görevlerini yürütmüştür.

2011 senesinde, Muğla’da Öncü Gençlik İl Yöneticiliği yaptığı dönemde, Bodrum’da Amerikan askerlerinin başına çuval geçirildiği eylemin içinde yer almıştır.

2014 Ekim ayından itibaren Türkiye Liseliler Birliği (TLB) Genel Sekreterliği göreviyle TGB Genel Merkezinde görev almıştır.

2016 yılından beri TGB Genel Sekreterliği görevini yürüten Özgür Bursalı, Öncü Gençlik’te de Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyesi olarak görev yapmıştır.

3 Eylül 2018 tarihinde yapılan Öncü Gençlik 1. Olağanüstü Genel Kurultayı ile Öncü Gençlik’in Genel Başkanı seçilmiştir. 2020 yılında ise gerçekleşen Vatan Partisi Merkez Karar Kurulu toplantısında Vatan Partisi Genel Sekreteri seçilen isim olmuştur. Vatan Partisi, 15 Şubat 2015 tarihinde Doğu Perinçek liderliğinde kurulan ve Türkiye’de faaliyet gösteren siyasi partidir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz