Özgür Atkın

Özgür Atkın hakkında merak edilenler. Kaç yaşında? aslen nereli? eğitimi, çalışmaları, tiyatro kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1980 yılının Mayıs ayında aslen Tekirdağ‘da dünyaya gelmiştir. Tekirdağ Tuğlacılar Süper Lisesi’ni bitirmiştir. Ardından Haliç Üniversitesi Konservatuvar Tiyatro Bölümü’nden 2007 yılında mezun olmuş, yine aynı üniversitesi 2010 senesinde Türkiye’de Gölge Tiyatrosu isimli tezi ile Yüksek Lisans yapmıştır.

2000 ve 2008 seneleri arasında, İstanbul Devlet Tiyatrosu bünyesinde bir çok çeşitli özel tiyatroda sahne almıştır. 2008 senesinden bu yana ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nda yönetmen ve oyuncu olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

2011 senesinde ise kurmuş olduğu, Bosphorus Karagöz Tiyatrosu’nda geleneksel Türk Tiyatrosu üzerine çalışmalarını sürdürmektedir.

2011 yılında evlenmiştir, bu evliliğinden bir oğlu vardır. Son olarak sıkı bir Fenerbahçe taraftarı da olduğunu belirtebiliriz. Boyu 1.80 cm, kilosu 98, burcu ise İkizler’dir. Yaşantısını ailesi ile birlikte İstanbul’da sürdürüyor.

Özgür Atkın oynadığı sinema filmleri;

2007 – Mavi Gözlü Dev (Muhbir)
2007 – Taş Yastık
2011 – Migale
2015 – On Adım

Ayrıca 2016 yılında Tarzan Efsanesi ve 2018 yılında Venom: Zehirli Öfke isimli sinema filminde Emilio Rivera’nın seslendirmesini gerçekleştirmiştir. Bir dönem Türkiye’nin en uzun soluklu dizilerinden olan Arka Sokaklar isimli dizinin de oyuncu kadrosunda yer almıştır.


Tiyatro oyunları;

Çingeneler Gökyüzünde Yaşar
Son
Kerbela
Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım
Komik Para
Ali Baba ve Kırk Haramiler
Kayık
Mesut İnsanlar Fotoğrafhanesi
Nekrassov
Dönüşüm
Çizmeli Kedi
Büyüyünce Ne Olacaksın?
Karagöz Balıkçı
Surname 2010

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz