Özgü Kaya

Özgü Kaya son dönemde rol aldığı Kimse Bilmez dizisi ile adından söz ettiren başarılı isimler arasında yer almaktadır. Hakkında ise aslen nereli? kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? sevgilisi kim? bir çok soru merak konusudur. Kısaca oyunculuk hayatı ve biyografi bilgileri.

1996 yılının Haziran ayında dünyaya gelen Özgü Kaya Uşak doğumludur. Burcu İkizler, boyu 1.68 cm, kilosu ise 53’tür.

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera Şan Bölümü’nden mezun olan güzel oyuncu baba tarafından aslen Uşak Eşme nüfusuna bağlıdır. Lise eğitimini Uşak’ta Güzel Sanatlar Lisesi’nde tamamlamıştır. Annesi ve babası çok genç yaşlarda evlenmiştir. Annesi ev hanımı, babası ise fotoğrafçıdır. Aynı zamanda bir çiftlikleri vardır, bu nedenle atlara aşina olarak yetişmiştir. 18 yaşında üniversiteyi kazanınca İstanbul’a taşınmıştır.

Opera için ayrıca oyunculuk eğitimi de alan Özgü Kaya, o dönemde ortak arkadaşları vasıtasıyla oyuncu koçu ve menajeri ile tanışmıştır. Kısa süre sonra ise Adı Efsane dizisinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Müziğe olan ilgisinin yanı sıra oyunculuğa da tutkuyla bağlanmış ayrıca tango dersleri de almıştır. Gitar çalmaktan ve İstanbul’u gezmekten çok hoşlanmakta ayrıca Tango ve dans etmeyi de çok sevdiğini dile getirmiştir. Sık sık albüm teklifleri de almakta ancak şimdilik kariyerini oyunculuk üzerine devam ettirmeyi düşünmektedir. İlerleyen yıllarda mutlaka bir opera temsilinde yer almak isteyen güzel oyuncuyu ekran severler sık sık Türkan Şoray’a benzetmektedirler. O da bu benzetmenin kendisini mutlu ettiğini, hatta sette usta oyuncu Erdal Beşikçioğlu’nun kendisine Türkan’ım diye seslendiğini dile getirmiştir.

Günümüzde Kimse Bilmez isimli dizide rol almakta ve dizide Sevda karakterini canlandırmaktadır.

Özgü Kaya oynadığı diziler;

2017 yılında rol aldığı Adı Efsane dizisi ile ilk dizi oyunculuk deneyimini gerçekleştirmiş diizde Sibel Yılmaz karakterini canlandırmıştır. Daha sonra Mehmetçik Kut’ül Amare dizisinde ise Zeynep karakterine hayat vermiştir.

Sosyal medya hesaplarını da aktif olarak kullanmakta, 2019 yılı itibariyle instagram hesabında takipçi sayısı 407bin, twitter hesabında ise 16,8 bin’dir.

Son dönemlerde Aşk Laftan Anlamaz dizisinde Doruk karakterini canlandıran Oğuzhan Karbi ile sevgili oldukları yönünde haberler ile gündeme gelmiştir.


7 Yorumlar

  1. Uşak ta çocukluğum geçti insanları çok güzel yıllar geçti hatıralarını hiç unutmam uşak lı kardeşler selam olsun orada fatma halam ve kızları yaşıyor hepsine selam olsun

  2. Benle yaşıtmış ya yazıklar olsun bana bir baltaya sap olamadım (olamayacağım anlamına gelmez de genede ister istemez kıskandım Allah affetsin ? ) ??????????

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz