Özge Öztimur

Özge Öztimur kaç yaşında? kimdir? doğum yeri ve diğer bir çok bilgisi ile merak edilen ünlü isimlerdendir.

1986 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Özge Öztimur uzun yıllardır profesyonel olarak müzik ile ilgilenmekte ve sahne almaktadır. Sıkı bir motosiklet kullanıcısı olarak ta tanınan ünlü isim günümüzde Harley Davidson motosiklet kullanmaktadır.

Henüz 11 yaşında iken kendi kendine gitarı ile müzik yapmaya başlamış, 15 yaşından itibaren ise şarkı söylemeye, seslendirmeye başlamıştır. 2 sene opera eğitimi, 1 sene de hafif batı şan eğitimi almıştır.

Özge Öztimur müzik hayatı;

Uzun seneler Hande Yener’in back vokalliği ile ayrıca, Ziynet Sali, Berksan ve Nev gibi isimlerle çalışmıştır. Ayrıca İstanbul’un en önemli otelleri ve saygın mekanları, (Moda Deniz Kulübü, Büyük Kulüp, Çırağan Sarayı, Sheraton, Swiss, Conrad) ile yurt dışında barlarda, organizasyonlar ve (Dubai, Pakistan ve Amerika) gibi ülkelerin Türk gecelerinde sahne almıştır.

Hande Yener ile çalıştığı süre boyunca birçok ilde sahne almış, Harbiye Açık Hava Sahnesi’nde, üç kez solo performans göstermiş, müzik eleştirmenlerinden tam not almayı başarmıştır.

Prodüktörlüğünü ve aranjörlüğünü ünlü aranjör Turaç Berkay Özer’in üstlendiği, söz ve müziği kendisine ait olan ilk teklisi Porselen’i seslendirmiştir. Bu teklisi, radyolara ve online müzik indirme sitelerine ait tüm listelerin Telifmetre listesinde ilk 100’e girmiştir. Söz yazarı ve besteci kimliği ile de büyük başarılara imza atmaktadır.

Müzik kariyerinin yanı sıra sıkı bir motosiklet kullanıcısı olan güzel isim profesyonel olarak motosiklet kullanmakta, Harley Davidson’un Türkiye’de ki kadın yüzü olmuştur. Bu konuda faaliyetleri ile isminden söz ettirmiştir. Özellikle bir sosyal sorumluluk ve yardım projesi olan 1000 Motorcu 1000 Çocuk konserleri ile maddi imkansızlık içinde okumakta olan çocuklara yardım elini uzatmış, motosiklet ve müziği bir araya getirerek, sahnesi ile seyircilerine görsel ve işitsel bir şölen yaşatmıştır.

Renkli kişiliği, güçlü yorumu, yerli & yabancı pop müzikten rock müziğe, rap müzikten arabesk müziğe, 7 dilden oluşan geniş repertuarı ile, kendisini tam bir müzik aşığı ve motosiklet tutkunu olarak tanımlamaktadır.

Özge Öztimur’un boyu 1.74 cm, kilosu 64’tür. Aslen Gaziantep’lidir. Hayranları tarafından en fazla merak edilen ve sık sık sorulan sevgilisi kim sorusunun cevabı ise günümüz itibariyle yoktur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz