Ozan Zeybek

Ozan Zeybek A Spor televizyon kanalında katıldığı programlarda spor yorumları ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Hakkında ise bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Ozan Zeybek Kimdir?

Ozan Zeybek gazeteci, köşe yazarı ve spor yorumcusu olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Fotomaç Gazetesi Yazarı ve A Spor Yorumcusu.

A Spor ekranlarında katıldığı programda futbol yorumlarını sürdürmekte, aynı zamanda Fotomaç gazetesinde futbol konusunda yorumları ve tespitlerine devam etmektedir. Tüm bunların yanı sıra menajer olarak ta çalıştığı aktarılmaktadır.

Ozan Zeybek Nereli?

Ozan Zeybek aslen Manisa Alaşehir doğumludur. 1976 senesinde Alaşehir’de dünyaya gelmiştir.

İzmir Atatürk Lisesi’ni bitirmiştir. Ardından İzmir 9 Eylül Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nden mezun olmuştur. Sofya’da Lisans eğitimi alan Zeybek, gençlik yıllarında basketbol oynamış ayrıca iş adamı olarak ticaret yapmıştır.

Türkiye dışında farklı ülkelerde de görevlerde bulunan Zeybek, Trabzonspor, Konyaspor, Malatyaspor ve Diyarbakırspor gibi takımlarda görevler almıştır.

Diyarbakırspor takımında Ziya Doğan ve Shaktar Donetsk takımında Mircea Lucescu’nun yardımcılığını üstlenmiştir.

CSKA Sofia takımında futbolcu temsilciliği yamış, Makedonya Milli Takımında da çalışmıştır. Futbol sözlüğüne ‘CEO’ kavramını kazandıran isim olarak tanınmaktadır.

Bir dönem Fifa temsilcilik lisansı taşıyan Zeybek, Mesut Yar ve Kenan Işık ile yakın arkadaştır. Sanat dünyasında da tanınan bir isimdir. Bulgaristan’da Türk İşadamları Derneği başkanlığı yapmış, Uluslararası futbol ve devlet adamları ile önemli ilişkilerde bulunmuştur. Ekotürk ekranlarında zaman zaman Hande Kazanova’nın da konuğu olmuştur.

Ozan Zeybek Hangi Takımlı?

Ozan Zeybek hangi takımı tutuyor sorusuna bir çok haber sitesinde Galatasaray yazmaktadır. Ancak resmi instagram hesabından 19.07 Dünya Fenerbahçeliler gününde paylaştığı Fenerbahe forması altına yapılan yorumlarda Fenerbahçe takımını tuttuğu belirtiliyor.

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @oozanzeybek ‘dir. Ayrıca resmi twitter hesabı @zeybekozan ‘da aktif olarak kullanılmakta.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz