KimNereli.net

Ozan Sihay

Ozan Sihay Kimdir?

Ozan Sihay
Gerçek adı: Ozan Sihay
Doğum Tarihi: 14/07/1982 (37 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Burç: Yengeç
Meslek: Fotoğrafçı Senarist Yönetmen
Mezuniyet: Çukurova Üniversitesi
Doğum yeri: Adana

Ozan Sihay Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Ozan Sihay kimdir? kaç yaşında? evli mi? sevgilisi kim? hakkında merak edilen soruların cevapları, kısaca hayatı ve biyografisi.

1982 yılının Temmuz ayında dünyaya gelen Ozan Sihay Yengeç burcudur. Aslen Adana doğumlu’dur. Atom Film Kurucusu olarak çalışmalarını sürdüren başarılı isim Yönetmen, Senarist Fotoğraf Sanatçısı ve Grafiker’dir. Sihay Reklamevi’nde ise grafiker’lik yapmaktadır.

Katıldığı bir çok festivalde başarılı çalışmaları ile adından söz ettiren, kısa filmlerin altına imzasını atmıştır. Bir dönem James Bond Skyfall isimli filmde Reji olarak çalışmış, özellikle fotoğrafçı olduğu içinde Adana temalı fotoğrafları büyük bir ilgi görmektedir. Bir nevi Adana’nın fahri elçisi olma yönünde ilerlemektedir diyebiliriz. Bu yakıştırma sosyal medya hesaplarındaki takipçileri tarafından yapılmaktadır. Adana Çukurova Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Ancak mezun olduğu bölüm üzerine hiç çalışmamıştır.

Güzel oyuncu Zümre Ertürk ile sevgili oldukları yönünde bir kaynakta bilgi mevcuttur. Ancak kendi resmi sosyal medya hesaplarında ve sevgili olduklarına dair hiç bir bilgi magazin dünyasında yer almamaktadır. Yakışıklı ismin maalesef boy ve kilo bilgilerine ulaşılamamıştır.

2017 yılında Kim Milyoner Olmak ister isimli bilgi yarışmasına katılmıştır. Günümüzde Youtube video kanalı üzerinden, photoshop, Lightroom CC ile fotoğraf düzenleme, instagram için hareketli fotoğraf, Vero True Social, video editörü vb. gibi çekmiş olduğu videoları takipçileri ile paylaşmaktadır.


Etiketler: ,

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Ozan Sihay
Gerçek adı: Ozan Sihay
Doğum Tarihi: 14/07/1982 (37 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Burç: Yengeç
Meslek: Fotoğrafçı Senarist Yönetmen
Mezuniyet: Çukurova Üniversitesi
Doğum yeri: Adana
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

371.045 kez okundu

2.

Tarık Akan

289.232 kez okundu

3.

Yusuf Aktaş

243.321 kez okundu

4.

Mustafa Miraç Kaya

224.044 kez okundu

5.

Tarkan

216.938 kez okundu

6.

Volkan Demirel

216.281 kez okundu

7.

Emre Mor

190.894 kez okundu

8.

Ersay Üner

186.378 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

174.980 kez okundu

10.

İrem Derici

170.462 kez okundu