Ozan Gözel

Ozan Gözel hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Kaç yaşında? nerede doğdu? kimdir? Eğitimi, Çalışmaları, Kariyeri, Kısaca Hayatı ve biyografi bilgileri.

1971 yılında Balıkesir Edremit’te dünyaya gelen başarılı oyuncu 1993 Trakya Üniversitesi Mimarlık Fakültesinden mezun olmuş, aynı yıl İTÜ Yüksek Lisans programını kazanmış ve 1 yıl İngilizce hazırlık okumuştur. Programa başlamadan önce, 1994 yılında MSÜ Yüksek Lisans sınavına girerek, Şehir ve Bölge Planlama/Kentsel Tasarım programını kazanmış burada eğitimime devam etmiş ve 1998 yılında mezun olmuştur.

Tiyatroya ilgisinin amatör olarak ilkokulda başladığını söyleyen Ozan Gözel, üniversite yılları boyunca da tiyatroyla bağını koparmamıştır. Mimarlık ve konservatuvar arasında çok tereddüt ettiğini ancak şartların mimarlık eğitimini reel kıldığını söyleyen oyuncu 1998 yılında Şahika Tekand Stüdyo Oyuncuları’nın açtığı oyunculuk sınavına girmiş ve kazanmıştır. 3 yıl eğitim görmüş, sonrasında profesyonel olarak Stüdyo Oyuncuları’nda sahne almaya başlamış ve Şehir Tiyatrosu’na girene kadar grubun 3 oyununda oynamıştır.

2004-2008 yılları arasında 4 yıl sahne dersi eğitmenliği yapmıştır. Tamamen benim insiyatifimin dışında, beğenilerek, Şehir Tiyatrosu’na tavsiye edildim diyen başarılı oyuncu 2004’ten bu yana; 20 kadar oyunda oynamış, 1300’e yakın sahne almış ve hala sahne almaya devam etmektedir. Kurumda 2 ayrı dönemde, 1,5 yıl kadar da yöneticilik yapan Gözel ayrıca birçok dizide ve iki sinema filminde de yer almıştır. “Son Mektup” adlı sinema filminde Dr. Ragıp Yüzbaşı olarak rol almıştır.


Rol Aldığı Diziler

Diriliş: Ertuğrul
Kurtlar Vadisi Pusu
Gözyaşı Çetesi
Tatlı Hayat
Hayat Bilgisi
Patron Kim

Tiyatro Oyunları

Amanvermez Avni (Oyuncu)
Oyun (Oyuncu, Yönetmen Yardımcısı)
Kösem Sultan (Oyuncu)
Marat Sade (Polpoch)
Mefisto (Oyuncu)
İnek (Öğretmen)
Oidipus Nerede (Oyuncu)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz