Ozan Çağlar

12

Ozan Çağlar hakkında merak edilen soruların cevapları. Şarkıcı, oyuncu, yazar ve besteci kimliği ile tanınan ünlü isim hakkında kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1973 yılının Kasım ayında dünyaya gelen Ozan Çağlar baba tarafından aslen Kayseri Pınarbaşı ilçesindendir. Burcu Akrep, boyu 1.79 cm, kilosu ise 79’dur.

Kayseri Erciyes Üniversitesinden mezun olmuştur, mezun oluncaya kadar yaşantısını memleketi Kayseri’de sürdürmüştür. Yine üniversite sonrası bir süre Kayseri’de mühendis olarak çalışmış ve 1999 yılında Ankara’ya yerleşmiştir.

Ozan Çağlar’ın 2008 yılında yayımlanan “Huzursuz Beyin Sendromu” adlı kitabından sonra sırası ile 2010 yılında “Aşk Anarşisttir”, 2012 yılında “Bana Aşkı Sen Anlat” ve 2015 yılında “Vazgeçtim” adlı müzik albümleri yayınlanmıştır. Vazgeçtim adlı eserinde (r) Tayfun Talipoğlu ve Aysel Yakupoğlu gibi isimlerle ile yaptığı düet dikkat çekmektedir. Akabinde yine aynı şarkı için, Tayfun Talipoğlu ile kamera karşısına geçerek çektiği “Kadına Yönelik Şiddet”i konu alan sosyal klibi, birçok kuruluş ve kurum tarafından ödüllendirilmiştir. Albümdeki eserlerin söz ve müzikleri Ozan Çağlar’a aittir.

2017 Yılında MASAT adlı polisiye romanı yayınlanmıştır. Bunların dışında Ulusal kanallarda yayınlanan birçok dizide rol almış, bazı dizilerin ise müziklerini hazırlamıştır. Ozan Çağlar, hemen her yıl Kayseri’ye ziyaret gerçekleştirip, akrabaları ve arkadaşları ile görüşmekte ve hasret gidermektedir.

12 Yorumlar

  1. Ozan Çağlar abiyi, Kayseri’deki konserinde dinleme fırsatım oldu. O gün bugündür vazgeçilmezimdir benim. Her şarkısını her şiirini ezbere bilirim. Masat romanını da bir solukta okumuştum. Şahane kurgulanmış. Hemşerisi olarak gurur duyuyorum. İnşallah memleketinde yine konser verir de canlı canlı dinlemek bir kez daha nasip olur. Yeni albüm çıkaracağını duymuştum ama uzun zaman oldu çıkmadı. Merakla bekliyoruz.

  2. Ozan Çağlar, gördüğüm kadarıyla hiç çizgisini bozmamış, şarkılarının sözlerini ve müziklerini de yapan, bana göre usta bir sanatçı. Üstelik yazarlık yönü de var. Romanını henüz okumadım ama ilk fırsatta edinip okuyacağım. Her şarkısında farklı bir yere götüren Ozan Çağlar, bakalım romanında nereye götürecek. Böylelerinin değeri yazık ki geç anlaşılıyor. Tebrik ediyorum.

  3. Ozan beyin sanatçılığını her yönüyle beğeniyorum. Özellikle Aşk Anarşisttir isimli albümündeki Bana Seni Ver adlı şarkısı çok etkiliyor beni. O parçadaki “aycan” yüzünden, küçük kızımın adını Aycan koymuştuk. Allah yolunu ve bahtını açık etsin. Yeni eserlerini sabırsızlıkla bekliyoruz. Bu arada eşim de Kayserili olduğundan, bir nevi hemşeri sayılıyoruz ☺️

  4. Hemşerimizle gurur duyuyoruz. Kendisiyle tanışma fırsatım oldu. Çok mülayim, mütevazı bir sanatçı. Bunun yanında esprili bir yapısı var. Konuşmalarında, Kayseri’nin o zeki tarafını hissedebiliyorsunuz. Kayseri tabiriyle “böbürleme” yani kibir hiç uğramamış. Allah işini rast getirsin kardeşimizin. Gerçek bir sanatçı.

  5. Ozan abim, can abim… Ankara kitap fuarında “masat” adlı romanını imzalarken tanışmıştık. O kadar samimi ki, abi diye hitap ediyorum. Roman hakkında konuştuk, muhabbetin belini kırdık. Adam gibi adam. Örnek sanatçı. Yolun açık olsun güzel abim.

  6. şarkılarını ve şiirlerini çok seviyorum. sosyal medyada takip ediyorum. yeni şarkılarını merakla bekliyorum. başarılar diliyorum. hatice.

  7. Sosyal medyadan tanıdığım Ozan Çağlar, sanat adına güzel işler yapmış, gerek engelliler yararına, gerekse sosyal projeleri ile insanların takdirini kazanmış bir sanatçıdır. Sayfasındaki kişilerin doğum günlerini vs. kutlaması, yazılan yorumlara samimiyetle cevap vermesi çok dikkatimi çekmişti. Halktan, bizden biri. Bildiğim kadarıyla sadece sanatla uğraşmıyor. Kamu görevi olduğu için sanatta çok ön plana çıkmadığını düşünüyorum. Uzun zamandır albüm çıkarmıyor. Yeni eserlerini merakla bekliyor, başarılarının devamını diliyorum.

  8. Ozan ağabeye başarılar dilerim. Sesi ve sanatı ile çok kaliteli bir sanatçı. Mersin’e konsere bekliyoruz. Selamlar. Mersin’den Ali Ersoy

  9. Ozan Çağlar, sesi ve mütevazılığı ile öne çıkan bir sanatçı. Şarkıları birbirinden güzel. Ayrıca roman yazıyor olması da, heybesinin ne kadar dolu olduğunu gösteriyor. Şarkılarını hem yazıyor, hem besteliyor hem de söylüyor olması muhteşem bişi. O, biz sevenlerine göre zamanın modern ozanıdır. Yeni albümünü bekliyoruz. Sevgiler Selamlar.

  10. Ozan beyin son albümü dijital olarak yayınlanmış. Susuyorum aldı Albümde yer alan yangınlardayım eserine klip çekmiş. Ben çok beğendim sade ve şık olmuş. Ama doğru söylemek gerekirse “ben bu oyunu bozarım” adlı eserine klip çok yakışırdı. Sevenleri olarak bu esere de klip bekliyoruz. Yolunuz açık olsun Ozan bey.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz