Ozan Ayhan

Ozan Ayhan Show Tv ekranlarında yayınlanan Yalancı isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Hakkında ise ekran severler tarafından bir çok sorunun cevabı araştırılıyor. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Ozan Ayhan Kimdir? Nereli?

1981 yılının Ocak ayında dünyaya gelen başarılı isim Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı lisans programını 1. lik ile 2004 senesinde tamamlamıştır. 1999 senesinden bu yana bir çok tiyatro oyununda hem sahne almış hem de yönetmen olarak çalışmalar da bulunmuştur. Yurt içi ve yurt dışında tiyatro oyunlarında da sahne alan usta oyuncu 2004 senesinde mezun olduğu yıl Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’na öğretim üyesi olarak atanmıştır.

Öğretim Görevlisi olduğu süre içerisinde Yüksek Lisans çalışmalarını sürdürmüştür. 2006’da Avrupa Birliği fonlarından kazanmış olduğu burs ile Fransa’da araştırmalar yapmış 2010 senesinde akademik görevini sonlandırmıştır. 2006 yılında Bakırköy Belediye Tiyatroları ekibine dahil olan Erol Ozan Ayhan, 2014 yılında Ekin Yazın Dostları tarafından yılın komedi oyuncusu ödülüne layık görülen isim olmuştur. Fransızca ve İngilizce bilmektedir. Sıkı bir Fenerbahçe taraftarıdır.

Resmi instagram hesabını @ayhan.ozan kullanıcı ismi ile kullanmaktadır. Yalancı isimli dizi için kamera karşısına geçmiştir. Dizi de ayrıca Burçin Terzioğlu, Salih Bademci, Hazal Türesan, Cemal Toktaş, Şahin Irmak, İmer Özgün, Murat Kılıç, Serkan Tınmaz, Efsane Odağ ve Fatih Berk Şahin gibi isimler de rol almıştır.

Ozan Ayhan Oynadığı Diziler:

Menajerimi Ara
Yalancı

Tiyatro Ödülleri:

Gülünç Karanlık / Afife Tiyatro Ödülleri 2017 – “Yılın En Başarılı Yardımcı Erkek Oyuncusu”
Ekin Yazın Dostları Tiyatro Ödülleri 2014 – “Komedi Erkek Oyuncu”

Tiyatro Oyunları:

Arı (Yönetmen) 2020
Kazanova (Adam) 2019
Cıngıllı (Oyuncu) 2017
Yuva (Oyuncu) 2017
Gülünç Karanlık (Oyuncu) 2016
Yanlışlıklar Komedyası (Oyuncu ve Yardımcı Yönetmen) 2016
Külhanbeyli Müzikali (Oyuncu)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz