Ozan Akbaba

Ozan Akbaba Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde canlandırdığı İlyas karakteri ile gönülleri fethetmeye devam ediyor. Hakkında ise bir çok soru merak konusudur. Kaç yaşında? aslen nereli? daha önce hangi dizi ve sinema filmlerinde rol aldı? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimari ve Çevre Tasarımı bölümü mezunu Ozan Akbaba 1982 yılında dünyaya gelmiştir.

Tiyatro oyunculuğu ile birlikte bir çok dizi ve sinema filminde rol almıştır. 2014 yılında şarkıcı Sıla’nın Vaziyetler adlı şarkısının video klibinde yer alan oyuncu en son Atv ekranlarında yayınlanan Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi oyuncuları arasında yer almış ve dizide İlyas karakterini canlandırmıştır.

Ozan Akbaba Kars doğumludur, aslen Kars’lıdır. Boyu 1.80 cm, kilosu ise 76’dır. Annesi Güler Akbaba, babası ise Ömer Akbaba’dır. Bilgehan ve İsmail Cem isimlerinde iki kardeşi vardır. 2017 yılında yapımcı Buket Arıkan ile evlenmiştir. Bu evliliğinden 13 Temmuz 2018 doğumlu Ozan Ali isminde bir oğlu vardır.

Ozan Akbaba rol aldığı film, diziler;

Bir Hikayem Var, Yarım Kalan Mucize, Sürgün İnek, Kadir ve Kardeşleri, Ammar: Cin tarikatı, Krallar Kulübü, Abluka, Mutlak Adalet ve Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz