Oylum Talu

Oylum Talu aslen nereli? kaç yaşında? boyu, kilosu ve daha bir çok soru ile hayranları tarafından merak edilmektedir. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

9 Ağustos 1976 tarihinde dünyaya gelen ekranların güzel sunucularından Oylum Talu’nun burcu Aslan’dır. Annesi Coğrafya öğretmenliği yapmıştır. Babası ise Kimya Mühendisi’dir ve Aliağa Rafrenisi’nin İşletme Müdürü olarak çalışmıştır. Aysel Okan teyzesidir ve Türkiye’nin ilk gazetecileri arasında yer almaktadır. Aslen İzmir doğumludur. Ekranların sevilen ismi Oylum Talu’nun boyu 1.70 cm’dir.

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema Televizyon Bölümünden mezun olmuştur. Hayatı boyunca arkeolog olmak istediğini, tesadüfen televizyon dünyasına girdiğini belirtmiştir. İlk Habertürk ile iş görüşmesine gittiğinde amacının prodüktör olarak işe girmek olduğunu ancak Ufuk Güldemir’in ısrarı ile program yapımcısı ve sunucu olarak çalışma hayatına adım attığını belirtmiştir.

Oylum Talu sunduğu ve yer aldığı programlar, projeler;

Bir dönem Acun Ilıcalı‘nın hazırlayıp sunduğu Yetenek Sizsiniz yarışmasında Hülya Avşar’ın yerine jüri üyesi olarak katılmıştır. Habertürk ekranlarında Burası Haftasonu ve Bir Yaz Gecesi isimli programları sunmuştur. Ayrıca Bloomberg HD’de Faruk Bayhan ile İkonoskop programını sunmuştur. Emlakta Bugün, Oylum Talu ile Anlatacaklarım Var, Burası Hafta Sonu sunduğu diğer programlardır.

2011 yılında Televizyon Yıldızları Ödül Töreninde sunuculuk yapmıştır. Çok iyi gitar ve piyano çalabilmektedir.

Müjdat Gezen Sanat Okulu’nda röportaj, televizyon ve söyleşiler dersleri veren Oylum Talu, aynı zamanda Merkezi’in sinema televizyon bölüm başkanlığı görevini sürdürmektedir. Diğer bir yandan kendisi de eğitimine devam etmekte ve Kadir Has Üniversitesi’nde Doktora yapmaktadır.

Türkiye’nin başarılı yazarlarından Kahraman Tazeoğlu, 2011 yılında Kayıp Yüzyılın Prensesi Oylum Talu isminde bir kitabı Talu için yazmıştır. En son Habertürk ekranlarında yayınlanan Bayram Sohbetleri isimli programı sunmuştur

Evlilik hayatı;

2005 yılında büyük bir evlilik hatam dediği Mert Çelet ile evlenmiştir. Evliliği 2007 yılının Ocak ayında son bulmuştur.
Boşandıktan sonra Amerika’ya gitmiştir. Orada Hakan Yangın ile evlenmesi beklenirken ayrılmıştır.

İkinci evliliğini ise Methi Bengisu ile 2013 yılında gerçekleştirmiştir. 2016 yılında bu evliliğinden ikiz bebekleri dünyaya gelmiştir. İkizlerinin isimleri Efe ve Defne’dir. Güzel sunucunun bu evliliği de 2020 yılında son bulmuş ve boşanmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz