Oya Ünal

Oya Ünal Gecenin Ucunda isimli dizinin oyuncu kadrosunda yer almıştır. Güzel oyuncu hakkında hayranları tarafından merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı, oynadığı sinema ve diziler, biyografi bilgileri.

Oya Ünal Kimdir?

Oya Ünal tiyatro kökenli bir oyuncudur. İstanbul Devlet Tiyatrosu bünyesinde çalışmalarını sürdüren güzel isim, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Oyunculuk bölümü mezunudur.

Oya Ünal Oynadığı Diziler

Oya Ünal 2022 yılında Star Tv ekranlarında yayınlanan Gecenin Ucunda isimli dizide rol almıştır. Dizi de ayrıca Neslihan Atagül, Bestemsu Özdemir, Kadir Doğulu, Zuhal Olcay, Sarp Levendoğlu, Bertan Asllani, Özge Özder, Kaan Taşaner, Tuba Ünsal ve Aleyna Özgeçen gibi isimler de rol almıştır.

Gecenin Ucunda (TV Dizisi) 2022
Ex Askım (Leyla) (TV Dizisi) 2021
Dip (TV Mini Dizisi) 2018

Ayrıca 2022 yılında genç yaşta hayata veda eden sanatçı Bergen’in hayatını konu alan Bergen sinema filminde rol almış ve Mukadder karakteri için kamera karşısına geçmiştir.
Oya Ünal
Tiyatro Oyunları:

Güneşle Buluşmak İsteyen Kardan Adam (Kırlangıç) 2022
İsimsiz (Asistan) 2019
Hırçın Kız (Asistan) 2018

Güzel oyuncu resmi instagram hesabını @oyaunalll ismi ile kullanmaktadır. Günümüz itibariyle 7bin civarında takipçisi bulunuyor.

Resmi instagram hesabında yaptığı paylaşımlardan da anlaşılacağı üzere su ve doğa sporları, kamp gibi bir çok hobiye sahiptir. Ayrıca sıkı bir motosiklet kullanıcısı olduğunu da belirtebiliriz.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz