Oya Lina Tabanlı

Oya Lina Tabanlı hakkında merak edilen kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? hangi dizilerde rol aldı? gibi soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

2012 yılının Ağustos ayında dünyaya gelen çocuk oyuncu Oya Lina Tabanlı Aslan burcudur. Boyu 1.17 cm, kilosu ise 20’dir. İlköğretim de eğitimini sürdürmektedir.

İlk dizi oyunculuk deneyimini 2019 yılında Star Tv ekranlarında yayınlanan Çocuk isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Dizide Nazan Kesal, Ceyda Ateş, Serhat Teoman ve Merve Çağıran gibi birbirinden usta oyuncular yer almaktadır.

Günümüzde oyunculuk çalışmalarını IMC Ajansa bağlı olarak sürdürmektedir. Henüz ilk televizyon dizi deneyimini yaşayan Oya Lina daha önce yine kamera karşısında yer almış ve 2014 yılında henüz 2 yaşında iken Ninova Alışveriş Merkezi Araba Çekilişi Reklamı’da yer aldı.

2012 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir, yaklaşık 2 senedir ailesi ile birlikte yaşantısını İstanbul’da sürdürmektedir. Tablo bölümünde verilmiş olan resmi instagram hesabı Ebeveynleri tarafından yürütülen hesaptır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz