Osman Sert

Osman Sert televizyon programlarında katıldığı canlı yayınlar ile merak edilen isim olmuştur. Hakkında merak edilenler, eğitimi, çalışmaları, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Osman Sert Kimdir?

Osman Sert gazeteci, yazar, Panoramatr Araştırma Direktörü. Konya Anadolu Lisesi’ni tamamlamış, akabinde Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olmuştur.

Osman Sert Nereli?

Osman Sert Konya’lıdır. Aslen baba tarafından Konya nüfusuna kayıtlı olan Sert, Konya doğumludur.

Osman Sert Kaç Yaşında?

Osman Sert 46 yaşındadır, doğum tarihi 1977, doğum yeri Konya.

Geçmiş yıllarda, yerel radyolar, Kanal 7, CNN Türk ve TRT bünyesinde gazeteci olarak çalışmıştır. İçişleri, adalet, ekonomi, başbakanlık ve diplomasiyi takip etmiş, TRT’nin Kudüs temsilciğini üstlenmiştir.

2009 ve 2014 yılları arasında Ahmet Davutoğlu’nun Dışişleri Bakanlığı ve 2014 ve 2016 yılları arasında da basın danışmanlığı ve Başbakan Başmüşaviri görevlerini üstlenmiştir. Günümüzde Panoramatr Araştırma Direktörü olarak çalışmalarını sürdürmektedir.
Osman Sert3

Kısaca Hayatı:

Konya’da bir şiir yarışması sonrasında, yerel radyolarda haber spikerliği, Lise 1. sınıfta ise gazeteciliğe adım atmıştır. Üniversite döneminde BTV televizyonculuk ile tanışmıştır. 2000 senesinde ise Kanal 7 bünyesinde, profesyonel anlamda habercilik ve televizyonculuk hayatına başlamıştır.

İlk olarak Polis adliye alanlarında görevler üstlenen Sert, daha sonra cezaevi operasyonları alanlarında görevlendirilmiş, Sincan F tipi cezaevine giren ilk gazetecilerden olmuştur.

1 Şubat 2001 tarihinde Ekonomi Muhabiri olarak çalışmaya başlamıştır. Ardından diplomasi muhabirliği, yapan Sert, devlet başkanları, başbakanlar ve dışişleri bakanları ile mülakatlar yapmıştır.

En çok ilgilendiği alan Orta Doğu ve Irak olmuştur. Geçmiş dönemde CNNTÜRK’te İsrail Temsilciliği görevini sürdürürken TRT Türk bünyesine geçiş yapmıştır.

Diplomasi Muhabirleri Derneği Başkanlığı’nı da sürdüren Sert, CNNTÜRK ekranlarında Celal Talabani ile özel röportaj gerçekleştiren isimdir.

Osman Sert Evlimi?

Osman Sert evlidir ve iki kız babasıdır.

Resmi instagram hesabı @osman__sert resmi twitter hesabı ise @osmansrt ‘dir. Günümüz itibariyle Karar Gazetesi, www.karar.com web sitesinde köşe yazıları yazmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz