Selçuk Aldemir

Osman Selçuk Aldemir 2019 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörlüğüne atanan isim olmuştur. Hakkında merak edilenler, kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Prof. Dr. Aldemir 1968 senesinde aslen Malatya’da dünyaya gelmiştir. ilköğretim, ortaokul ve lise tahsilini doğup büyüdüğü memleketinde tamamlamış ardından Fırat Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’nden mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından Konya Selçuk Üniversitesi’nde master ve doktorasını tamamlamış, 2005’te Adnan Menderes Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’nde göreve başlamıştır.

Yardımcı Doçent, Doçent ve Profesör ünvanlarını Adnan Menderes Üniversitesi’nde almış 2014 yılında rektör adayı olan isim olmuştur. 2019 yılında ise beklenen atama gerçekleşmiştir.

Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir 2017 yılında kendi alanında yılın bilim adamı seçilmiştir. Yaşantısını Aydın’da sürdürmektedir.

1 Yorum

  1. Sayin hocam aslen konyali olup halen didimde ikamet etmekteyim hocam bizim bir sorunumuz var 7 yasinda oglum arda gudul cene daralmasi sokeden adu dis hek fak padodonti cocuk servisi gorsun dediler oradan randevu almak gerekiyormus 45 gundur randevu almak icin ugrasiyorum alamiyorum siz buyugumuz hocamiz olarak yardimci olursaniz sevinirim hocam simdiden tesekur eder saygilarimi sunarim allaha emanet

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz