Osman Müftüoğlu

Osman Müftüoğlu doktor, yazar, akademisyen, Cumhurbaşkanı Sağlık Başdanışmanı. Kariyeri başarılarla dolu olan Müftüoğlu hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Osman Müftüoğlu Kimdir?

Anamur Lisesi ardından Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. 1989 yılında Doçent, 1997 yılında ise Profesör olmuştur. Rahmet eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in 9 yıl gibi bir süre özel doktorluk görevini üstlenmiştir.

8 sene Ankara Numune Hastanesi Baş hekimliği ve Cumhurbaşkanı sağlık başdanışmanlığı yapmıştır.

Kurmuş olduğu Yaşasın Hayat Kliniğinde hekimlik görevini sürdürmekte olan Osman Müftüoğlu bugüne kadar toplam 9 kitaba imzasını atmıştır.

Türk İç Hastalıkları Derneği ve Osteoporoz Çalışma Grubu, Ankara Diyabet Derneği, Türkiye Diyabet Derneği ve Türk Hipertansiyon ve Nefroloji Derneği üyesidir.
osman muftuoglu21

Osman Müftüoğlu Nereli?

Aslen 1955 yılının Mayıs ayında, Mersin Anamur’da doğmuştur. 1981 yılında Mihriban hanım ile evlenen Osman Müftüoğlunun bu evliliğinden Merve Raşit isimlerinde iki evladı vardır.

Yazmış olduğu kitaplar; Yaşasın Hayat II, Yaşasın Hayat II Ciltli, Yaşasın Hayat, Sil Baştan Derin Güzellik Dermantoloji, Sil Baştan Yaşam Reçeteleri, Kolay Diyet, Hayat Bilgisi, İkinci Hayat ve Hafifleyin Gençleşin.

Günümüzde bir çok televizyon programına katılarak ekran severlere bilgi birikimini aktarmaya devam etmektedir.

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @prof.dr.osmanmuftuoglu ‘nun günümüz itibariyle 1,2MILYON civarında takipçisi bulunuyor.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz