Ortaq

0

Ortaq son dönemlerde rap dünyasında ismini sık sık duyduğumuz başarılı isimler arasında yer alıyor. Hakkında hayranları tarafından bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Hakkında kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Ortaq Kimdir?

Ortaq 1993 İstanbul doğumlu rap sanatçısıdır. Bir süre yaşantısını Almanya’nın Bremen şehri’nde sürdürmüş, henüz çok küçük yaşlarda Almanya’da oldukça popüler olan müzik türü Rap ile tanışmıştır. Rap müzik alanına olan ilgisine birde yeteneği eklenince rap müzik kariyerine profesyonel olarak devam etme kararı almıştır.

Küçük yaşlarda ilk kayıtlarını almaya başlayan Ortaq, bu kayıtlar sonrasında dinleyicilerden büyük ilgi görmüş ve ilk profesyonel albüm çalışmasının altına imzasını atmış, kayıtları tamamlanınca “Mixtape Straßen” adlı albümü dinleyicilerin beğenisine sunmuştur.

Her geçen gün kendini geliştirmeye ve rap müziği profesyonel olarak sürdürmeye devam etmiştir. Özellikle ülkemizde rap dünyasının üst basamaklarında yer alan Selo ve Çağrı Sancı gibi isimlerle düet çalışmalarında bulunmuştur. Aynı zamanda yine Türk rap dünyasının başarılı isimlerinden Yener Çevik ile de sıkı bir arkadaşlığı bulunmaktadır.

Son dönemde ise yeni parça olan “Hayal” ile yakaladığı başarı hayranları tarafından büyük bir beğeni ile karşılanmıştır.

Almanya’nın yanı sıra ülkemizde de ciddi bir hayran kitlesine ulaşmayı başaran Ortaq, instagram üzerinden yaptığı açıklama sonrasında, tamamen Türkiye’ye yerleşmeye karar verdiğini ve kariyerine Türkiye’de devam edeceği bilgisini sevenleri için paylaşmıştır. Bu durum özellikle Türkiye’deki hayranlarının büyük bir heyecan duymasına sebep olmuştur.

Ülkemizde özel projeleri ile kariyer basamaklarını hızla tırmanacağı müjdesini veren ünlü rapçi, her ne kadar kariyerine Almanya’da başlamış olsa da Almanya’nın yanı sıra Türkiye’de de başarıları ile Türk rap sevenleri gururlandırmayı başarmıştır. Sosyal medya dünyasınında yakından tanıdığı ünlü rapçi’nin şarkıları bir çok ünlü fenomen ve kullanıcı tarafından büyük bir ilgi görmektedir.

Ortaq Gerçek İsmi Nedir?

Ortaq rap dünyasında her ne kadar bu isim ile tanınsada hayranları gerçek adını da merak ediyor. Ünlü rapçi’nin gerçek ismi ise Orhan Barlasceki’dir.

Ortaq Kaç Yaşında?

Ortaq 28 yaşındadır. Doğum tarihi 5 Ağustos 1993, burcu ise aslan’dır.

Spotify Linki: Spotify

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz