Orhan Uzun

Orhan Uzun rol aldığı başarılı projeler ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Başarılı isim hakkında ise hayranları tarafından bir çok sorunun cevabı araştırılıyor. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Orhan Uzun Kimdir? Nereli?

1992 yılının Temmuz ayında dünyaya gelen yakışıklı oyuncu doğma büyüme İstanbul’ludur. Bolluca Ticaret Meslek Lisesi mezunudur. Lise eğitiminin ardından Karadeniz Teknik Üniversitesi Dış Ticaret Bölümü’nden başarı ile mezun olmuştur. 2009 senesinde Arnavutköy Belediye Tiyatrosu bünyesinde oyunculuk dünyasına giriş yapmıştır.

Lise eğitimi döneminde Trabzon Devlet Tiyatrosu’nda tiyatro oyunlarında sahne almıştır. İlerleyen süreçte ise İstanbul’a taşınmış ve Esenyurt Belediye Tiyatrosu kadrosuna dahil olmuştur. İstanbul’da bir çok özel tiyatro bünyesinde çalışmalarda bulunan Orhan Uzun, ayrıca reklam, sinema ve dizilerde rol almıştır. Yetişkin oyunları, çocuk oyunları, geleneksel Türk tiyatrosu olmak üzere birçok oyunda sahne alan ünlü isim, İstanbul Şehir Tiyatrosu Darülbedayi Atölyesi’ni kazanmış ve eğitim hayatını tamamlamıştır. Sıkı bir kitapsever olan ünlü oyuncu günümüzde diziler ile oyunculuk kariyerini sürdürmektedir.

Orhan Uzun Boyu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.75 cm, kilosu 68, burcu yengeç, saç rengi kumral ve göz rengi yeşil’dir. 2021 yılı itibariyle 29 yaşında olan başarılı oyuncu resmi instagram hesabını @uznorhn kullanıcı ismi ile kullanmaktadır.

Deneyimler:

İstanbul Şehir Tiyatroları oyunculuk Eğitimi (2015)
Gog Tiyatro oyunu (2017)

Payitaht Abdülhamid isimli dizide rol almış en son Arka Sokaklar isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Arka Sokaklar isimli dizide Şevket Çoruh, Özgür Çoban, Alp Korkmaz, Yüsra Geyik ve Uğur Pektaş gibi bir çok isim rol almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz