Orhan Sali

Orhan Sali A Haber ekranlarında Satır Arası isimli programın moderatörlüğünü üstlenmiştir. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Orhan Sali Kimdir?

Orhan Sali sunucu, muhabir, moderatör A Haber Dış Haberler Koordinatörü.

Orhan Sali Nereli?

Orhan Sali Batı Trakya’lıdır. Aslen baba tarafından Batı Trakya Gökçepınar, İskeçe’nin Gökçeler köyü nüfusuna kayıtlıdır.

2016 senesinde, A Haber’in İngilizce olarak yayın yaptığı A News kanalında da haber ve yayın koordinatörü olarak görev yapmıştır. İyi düzeyde Bulgarca, Yunanca ve İngilizce bilmektedir.
Orhan Sali1
Eğitim Hayatı:

Marmara Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Radyo Televizyon Gazeteciliği Bölümü mezunudur. Üniversite eğitim döneminde Tv8 kanalında staj yapmıştır. Mezun olduktan sonra 2003 senesinde, Akşam Gazetesi bünyesinde asistan olarak çalışmıştır. Yönetim Bilimleri Fakültesi’nde Yüksek Lisans yapmaktadır.

İlyas Haber Ajansı ve kısa adıyla İHA’da Uluslararası Haber Koordinatörlüğü yapmıştır. 2011 senesinde ise A Haber kanal bünyesinde çalışmaya başlamıştır. 2014 senesinde, dış haberlerle ilgili olan “Diplomasi” isimli programı sunmuş, 2015’de “Söz Teması” adlı haber programının sunuculuğunu üstlenmiştir.

Dış Haberler Müdürü olarak A Haber kanalında başladığı görevini günümüz itibariyle Dış Haberler Koordinatörü, sunucu ve moderatör olarak sürdürmektedir. Satar Arası isimli programı sunan Sali, Savcı Sayan, Yusuf Alabarda, Avukat Mustafa Kemal Çiçek, Mehmet Ali Çelebi, İsmail Ok ve daha pek çok konuğu ağırlamıştır.

Orhan Sali Kaç Yaşında?

Orhan Sali 38 yaşındadır. Doğum tarihi 1985.

2021 yılında Afgan Sovyet Savaşının efsanevi ismi Gulbeddin Hikmetyar ile röportaj gerçekleştirmiştir. Dünyanın en büyük futbol yıldızı Maradona ile de anısı olan başarılı isim Maradona’nın yaşamını yitirmesinin ardından şu paylaşımda bulunmuştur.

“Münih’te söz vermiş Orhan sana özel Berlin’de konuşacağım demişti. Nurhay birkaç gün sonra aradı, Adlon Hotel’e gel Maradona ile oturalım konuşalım dedi. Aksam gece oldu tabi 02’de geldi. Ceyrek final maçı vardı Arjantin’in sonraki gün. 45 dakika sürdü mülakat. 2006 Dünya kupasında ondan özel görüntülü röportaj alan tek muhabir olmuştum. İnanılmaz samimiydi. Çocukluğumun futbol efsanesi karşımdaydı. Futbol tarihi efsanevi ismini kaybetti…”

Resmi instagram hesabı @orhan_sali_ resmi twitter hesabı ise @sali_orhan ‘dır. Eşi, evlimi? gibi soruların cevaplarına ulaşılamamıştır.
Orhan Sali2

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz