Orçun Oran

0

Orçun Oran rol aldığı bir çok başarılı proje ile adından söz ettirmeyi başarmıştır. Hakkında ise genellikle ekran severler tarafından aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? burcu nedir? eğitimi, oynadığı sinema ve diziler gibi bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

1990 yılının Aralık ayında dünyaya gelen yakışıklı oyuncu aslen Eskişehir doğumludur. 2007’de İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi Sinema TV Bölümü’nü kazanmıştır. Ancak 3. senesinde tiyatro’ya geçiş yapmıştır. O yıllarda DOT tiyatrosu’nda bulunan Rıza Kocaoğlu ile tanışmış daha sonra Rıza Kocaoğlu ve Gözde Kocaoğlu’dan Temel Oyunculuk eğitimleri almıştır. Ayrıca Müjdat Gezen Konservatuvarı’ndan burslu olarak başarı ile mezun olmuştur.

Orçun Oran tiyatro ve oyunculuk kariyeri;

Konservatuvar eğitimi döneminde tiyatro ile iç içe olan ünlü oyuncu, Sami Berat Marçalı tarafından yönetilmiş olan İkinci kat ve B planı isimli oyunda yönetmen asistanlığı yapmıştır. Ayrıca Ayşe Emel Mesçi tarafından yönetilen Kuvayi Milliye Destanı adlı oyunda Nazım Hikmet olarak sahne almıştır. Bu oyunla 20. Uluslararası İKSV tiyatro festivalinde yer alarak büyük bir başarının altına imzasını atmıştır.

İlk sinema oyunculuk deneyimini ise 2015 senesinde rol aldığı Yapışık Kardeş adlı film ile gerçekleştiren Oran, 2018 senesinde ise Show Tv’de yayınlanmış olan Çarpışma adlı dizi de Akif karakteri için kamera karşısına geçmiştir. 2019 yılında da yönetmenliğini Ümit Çırak’ın üstlendiği Mazgal isimli oyunda yer almıştır. 2020’de Çukur ve Alef isimli diziler ile oyunculuk kariyerini sürdürmüştür.

Orçun Oran rol aldığı sinema ve diziler;

2015 – Yapışık Kardeşler
2018 – Çarpışma (Akif)
2020 – Çukur (Barış Arduç’un canlandırdığı Böke karakterinin asıl adamı)
2020 – Alef (Hilmi)

Yakışıklı oyuncu, resmi instagram hesabını orcunoran ismi ile kullanmaktadır.

Bir Başka İçerik :   Sıla Sade

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz