Onuryay Evrentan

Onuryay Evrentan ismininin anlamı sorulduğunda babasının isminin Onur olduğunu kendisinin doğduğunda herkese yayılması istediği içinde Onuryay ismini verdiğini belirtmiştir.

1974 doğumlu oyuncu Onuryay Evrentan aslen Ankara’lıdır. Babası İmar İskan Bakanlığında Genel Müdürlük yapmıştır. Annesi ise Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinde Müdür Muavini olarak çalışmıştır.

Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü mezunudur. Okula başladığında TRT ekranlarında bir dizide rol almıştır. nin bir dizisinde rol aldım. Tiyatro eğitimi için ara verdiği Hacettepe Üniversitesinde biyoloji eğitimini daha sonra tamamlamıştır. Eşi Mehmet Ali Atasalihi İktisat mezunu, bir lojistik firmasında çalışmaktadır.

Onuryay Evren Tan bugüne kadar Tersine Akan Nehir, Benimle Evlenir Misin?, En Son Babalar Duyar, Kınalı Kar, Pembe Patikler, Baba, Bir İstanbul Masalı, Hırsız Var, Organize İşler, sensiz Olmuyor, Hokkabaz, Kısık Ateşte 15 Dakika, Sağır Oda, Oyun Bitti, Parmaklıklar Ardında, Gölgesizler, Bir Çocuk Sevdim, Halam Geldi, Yasak, Ekonomi Tıkırında, Güvenlik, Emanet, Çanakkale YÜzyıl Mühür gibi projelerde rol almıştır.

2017 yılında dahil olduğu Savaşçı dizisinde Rojda, Avlu dizisinde ise Özlem Balaban karakterini canlandırmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz