Onur Tuğrul

0

Onur Tuğrul hakkında merak edilen soruların cevapları. Kimdir? kaç yaşında? eğitim ve kısaca hayatı ile ilgili biyografi bilgileri.

NTV Spor ekranlarında muhabir olarak çalışma hayatını sürdüren Onur Tuğrul 1987 yılında İstanbul Pendik’te doğmuş ve yetişmiştir.

Maltepe Anadolu Lisesi ardından İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olmuştur. Televizyonculuğu ise her zaman aklında ve hayallerinde olan bir meslek olarak görmüştür. Ayrıca kültür ve sanat ilede çok ilgilidir.

NTV Spor’un, frekans sonrası yayın hayatından çekilmesi ile 2018 yılında NTV Spor’un Fenerbahçe muhabiri olmuştur. Ayrıca Haber Global Spor Müdürü olarak çalışmalarını sürdürmüş, son olarak 2018 yılının Mayıs ayında TR24’ün spor müdürü olduğu açıklanmıştır.

Onur Tuğrul beğendiği spor yazarı ve beğendiği sporcular;

Beğendiği spor yazarları arasında Mehmet Demirkol bulunmaktadır. Favori sanatçıları arasında ise Jimi Hendrix bulunmaktadır.

En sevdiği sporcular ise Luis Figo ve Ertuğrul Sağlam‘dır. İlk röportajı’nı Luis Figo ile gerçekleştirdiğini ancak hayal kırıklığına uğradığını belirtmiştir. Çünkü pek kibar, cana yakın ve nazik birisi olmadığını belirtmiştir. Hatta küçükken saçlarını bile Luis Figo gibi yapmak istediğini dile getirmiştir. Ertuğrul Sağlam için ise çok efendi birisi, onda hiç bir hayal kırıklığına uğramadım demiştir.

Usta isim İstanbul doğumludur, ancak baba tarafından maalesef aslen nereli olduğu bilgisine ulaşılamamıştır. Ayrıca oldukça uzun boyludur, ama net boy bilgisi hiç bir kaynakta belirtilmemiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz