Onur Özsu

1982 yılında dünyaya gelen Onur Özsu aslen İzmir doğumludur. Henüz 8 yaşında iken babasının gitarist olarak yer aldığı bir orkestra’da solist olarak performans sergilemiş ve o dönemde dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

Üniversite dönemindede aktif olarak müzik hayatının içerisinde bulunan Onur Özsu İzmir Atatürk Lisesini tamamlamıştır. Ardından Ege Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümünden mezun olmuştur.

Üniversitede arkadaşları ile birlikte bir rock grubu kurmuş ve klavye çalmaya başlamıştır. 2011 senesine kadar İzmir ve civarında bir çok mekanda tek ve orkestra ile sahne almış, söz müzik ve demo çalışmaları yapmıştır. Üniversite eğitiminin ardından vatani görevini yapmış ve döndükten sonra İstanbul’a yerleşmiştir.

Albüm çalışmaları sürerken bir yandanda İstanbul’un nezih ve seçkin mekanlarında Meya Orkestları ile sahne almıştır. Bu dönemde Murat Evgin önderliğinde üç şarkılık maxi single çalışmasını müzik severler ile paylaşmıştır. Bu çalışmadaki parçaların söz ve müzikleri Onur Özsu’ya aittir. Bu eserler ile yurtiçi ve yurdışında önemli müzik listelerinde yer almayı başaran Onur Özsu yabancı müzikseverler tarafından ilgi ile takip edilmektedir.

Mtv’nin resmi internet sitesinde en çok dinlenen sanatçılar listesinde yer almıştır. En popüler sanatçı sıralamasında 1.liğe kadar yükselmiş, Mtv resmi internet sitesinde popüler şarkıcılar listesinde ilk 3’e girmeyi başaran ilk Türk sanatçı olmuştur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz