Onur Düşünmez

Onur Düşünmez HDP Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi milletvekili adayı. Hakkında tüm detaylar! Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Onur Düşünmez Kimdir?

Onur Düşünmez avukat, siyasetçi. Yeşil Sol Parti Hakkari Milletvekili adayı. Diyarbakır Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. 2017 yılından bu yana avukatlık mesleğini sürdürmektedir.

Onur Düşünmez Nereli?

Onur Düşünmez aslen Hakkari’lidir.

2019 senesinde, Hakkari barosu yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. 2020’den beri TİHV ve İHD’nin ortak projesinin Doğu Anadolu bölge sekreterlik görevini üstlenmektedir.

Siyaset Hayatı:

2021 senesinde Hakkari’de kurulmuş olan ÖHD’de yer alan Düşünmez, 2022 yılından itibaren eş başkanlık görevini üstlenmiştir.

2023 yılında ise Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi Hakkari Milletvekili adayı olarak açıklanan isimlerdendir. Diğer açıklanan adaylar ise Vezir Coşkun Parlak ve Öznur Bartın olmuştur.

Son dönemde yaptığı açıklama ile dikkat çekmiştir. Avukat Onur Düşünmez şu ifadelere yer vermiştir. “Biz sandıkları kıracağız. Sandıklarla beraber cezaevlerinin kapılarını da kıracağız. Yoldaşlarımızı oradan alacağız. Bu seçim sadece milletvekili seçimi değil, Kürdistan’da nefessizlik halinin ortadan kaldırılma seçimi olacak.”

Resmi instagram hesabı @onurdusunmez resmi twitter hesabı ise @odsnmz ‘dır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz