Onur Can Özcan

Onur Can Özcan ölümünün ardından müzik dünyasını yasa boğmuştur. Peki kimdir? kaç yaşında ve neden öldü? Kısaca hayatı ve biyografisi.

1997 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Ancak baba tarafından aslen nereli olduğu bilgisine henüz ulaşılamamıştır.

Besteci, solist ve söz yazarı olarak Youtube üzerinden açmış olduğu Ev Yapımı Müzik Grubu ile kanalında müzik severlere dinletiler sunmuştur.

Özellikle Yaramızda Kalsın, Yalnızlığın Ezgisi, Çilingir, Kibrit, Ayyaş, Gülümse Kadın, Hırka, İntihaşk ve Biz Bize gibi seslendirmiş olduğu parçalar büyük beğeni ile dinlenmektedir.

Buğulu ses tonu ve şarkılara kattığı farklı yorumları ile ciddi kitlelere ulaşmayı başarmıştır. Bir çok ünlü şarkıcınında bestelerini seslendirmiştir.

Onur Can Özcan ne zaman, neden ve nasıl öldü?

03 Haziran 2018 tarihinde arkadaşları ile birlikte İmrenli Koyu’ndan denize bir tekne ile açıldığı, teknenin alabora olduğu ve genç müzisyenin bulunamadığı belirtilmiştir. Teknede bulunan arkadaşları Hasan Ekşi, Recep Gülyıldırım, Levent Sarı ve Ulaş Sarı’nın yüzerek kıyıya çıktıkları açıklanmıştır. Ancak hastaneye kaldırılan arkadaşlarından, Recep Gülyıldırım’ın yaşamını yitirdiği açıklanmıştır.

Onur Can Özcan için ise arama çalışmalarının sürdüğü belirtilmiş, 04 Haziran 2018 tarihinde ise cansız bedenine ulaşılmış, henüz 21 yaşında iken yaşamını yitirdiği açıklanmıştır.

Vefatının ardından 5 Haziran 2018 tarihinde Pendik Kurtköy Merkez Camii’de kılınan İkindi Namazı’nın ardından defnedilmiştir. Annesi Hatice Özcan ve babası Metin Özcan taziyeleri kabul etmiştir. Cenazesi’ne ünlü sanatçı Ferhat Göçer, Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin, CHP milletvekilleri Gürsel Tekin ve Barış Yarkadaş‘ın yanı sıra Özcan’ın yakınları katılmıştır. Cenazesi Kurtköy Mezarlığı’na kaldırılmıştır.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz