Onur Büyüktopçu

Onur Büyüktopçu ekranlarda Yemekteyiz programı sunucusu olarak kariyerini sürdürmektedir. Bir çok dizi ve sinema filminde rol almış, başarılı oyunculuğunun yanı sıra sunucu olarakta ekranların tozunu attırmaktadır. Peki kimdir Onur Büyüktopçu, kaç yaşında? aslen nereli?, boyu ve kilosu hayatı hakkında bilinmeyenler.

Onur Büyüktopçu Kimdir? Nereli?

En son Star Tv ekranlarında yayınlanan Kiralık Aşk adlı dizide Koray (Koriş) karakterini canlandırmıştır.

1988 yılında İstanbul’da doğmuştur. Ancak anne ve babasının o dönemde İstanbul’da yaşadıkları için orada doğduğunu, İstanbul’da yaşamadığını belirtmiştir. Onur Büyüktopçu baba tarafından aslen Çankırı’lıdır. Anne tarafından ise göçmendir. Çocukluk ve gençlik yılları İzmir’de geçmiştir. Bu nedenle İzmirliyim demektedir. Babasınında Çankırı’lı olmasına rağmen orada yaşamadığını kökenlerinin oraya uzandığını aktarmıştır. Anne ve babası ayrılmıştır. Uzun yıllardır babası ile görüşmemektedir. Bir ablası vardır.

Onur Büyüktopçu Boyu, Kaç Yaşında?

Boğa burcudur. 1.88 cm boyu, fiziği ve özellikle mavi göz rengi ile genç kızların gözdesidir. İki sene İzmir Devlet Tiyatrosu’nda yer almış, ardından İstanbul’da iş imkanının daha fazla olması sebebi ile İstanbul’a yerleşmiştir.


Onur Büyüktopçu İngiltere’de Academy Of Creative Training Brighton Act ve London Film Academy’den mezun olmuştur. İngiltere’de ilk olarak dil okullarına gitmiş, ardından tiyatro okulunda okumuş, 4.5 sene orada yaşamıştır. 2009 yılında ise Türkiye’ye dönmüştür. Dönüşünde Devlet Tiyatrosu’na girmiş, Ölüleri gömün isimli tiyatro oyununda sahne almıştır. Ardından Cast Direktörlüğüne başlamış, ilk cast çalışmasını ise Kanıt isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Cast çalışmaları Umutsuz Ev Kadınları, Fatih dizisi, Aşk Ekmek Hayaller dizisi, Ruhumun Aynası ve Kiralık Aşk dizileri ile devam etmiştir.

Akademi mezunu oyuncu bir çok dizi ve filmde konuk oyuncu rolleri almış 2003 senesinde ise Lise Defteri’nde canlandırmış olduğu Yusuf karakteri ile oyunculuğunu pekiştirmiş ve büyük beğeni kazanmıştır.

2017 yılında Tv8 ekranlarında yayınlanan Yemekteyiz adlı programın sunuculuğunu devam ettirmektedir.


Rol aldığı projeler;

Bugüne kadar Lise Defteri, Yabancı Damat, Doktorlar, Fırtınalı Aşk, Memleket Hikayeleri, Tatlı Bela Fadime, Üç Tatlı Cadı, Güz Gülleri, Kiralık Aşk ve Hürmüz Gelin gibi projelerde rol almıştır.

Sevgilisi Kim?

Bekar olan Onur Büyüktopçu 2018 yılının Nisan ayında Arnavutköy’de bir mekandan elele kız arkadaşı ile çıkmış flaşların patlaması ile birbirlerinden uzaklaşmışlardır. Yakışıklı oyuncu sevgilisi ile ilgili sorulan soruları yanıtsız bırakmıştır. Sevgilisinin isminin sadece Ebru Kara olduğu belirtilmiştir.

Yakışıklı oyuncu, sunucu sokakta sık sık hayranları tarafından evlenme teklifleri almaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz