Onur Alagöz

Onur Alagöz yeni dönemde Şahsiyet adlı dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Kimdir? kaç yaşında? aslen nereli? Hangi dizi ve sinema filmlerinde rol almıştır. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1988 yılında aslen Kars’ta dünyaya gelen Onur Alagöz Ortaokul ve Lise tahsilini Bolu’da tamamlamıştır. Ardından İstanbul Bahçelievler Belediye Tiyatrosu bünyesinde oyunculuk eğitimi almıştır. Eğitim hayatının 2. senesinden itibaren belediye bünyesinde oyuncu, sahne amiri, yönetmen yardımcısı ve yönetmen olarak bir çok görev de bulunmuştur. İleri derecede Azerice ve İngilizce, orta seviyede ise İspanyolca bilmektedir.

İstanbul Aydın Üniversitesi Tam Burslu İspanyolca Türkçe Uygulamalı Çevirmenlik bölümü mezunudur. Boyu 1.75 cm, kilosu ise 67’dir.

2014 senesinde BO Sahne’de Müdür olarak çalışmaya başlamış 2017 yılında bu görevinde ayrılmıştır. Günümüzde ise AFS bünyesinde oyuncu ve sahne amiri olarak çalışmanın yanı sıra, Cihangir Atölye Sahnesi’nde teknik sorumlu ve oyuncu olarak görevini sürdürmektedir.

2018 yılında Puhu Tv’de yayınlanan Şahsiyet dizisinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur.

Onur Alagöz oynadığı diziler ve sinema filmleri;

Akasya Durağı, Geniş Aile, Canım Ailem, Öyle Bir Geçer Zaman ki, Böyle Bitmesin, Avrupa Avrupa, Osmanlı’da Derin Devlet, Kızılelma, 8. Gün ve Şahsiyet. Oynadığı sinema filmleri ise Ejder Kapanı, Labirent ve Kanlı Postal.

Bir Tavsiye Mektubu, Kulaktan Kulağa, Ayyar Hamza, İkili Oyun, Onikinci Gece, Cumartesi Gecesi, Bildirim sahne aldığı tiyatro oyunlarıdır. Ayrıca bir çok tiyatro oyununda ışık dekor tasarımı, efekt operatörü, müzik, yönetmen yardımcılığı ve sahne amiri olarak görev almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz