Onur Akçalı

Onur Akçalı rol aldığı başarılı projeler ile adından söz ettirmeyi başarmıştır. Yakışıklı isim hakkında hayranları tarafından merak edilen tüm detaylar! Kısaca oyunculuk kariyeri, biyografi ve hayatı.

Onur Akçalı Kimdir?

Onur Akçalı oyuncu olarak çalışmalarını sürdürmektedir. 10 Kasım tarihinde İstanbul, Başakşehir’de dünyaya gelmiştir. Babası Zeynettin Akçalı, annesi Candan Akçalı’dır, bir kız kardeşi, bir de abisi vardır.

Bir süre hayatını Adana ve Tarsus’ta sürdürmüştür. Çocukluk yılları orada geçmiş, sonrasında tekrar İstanbul’a taşınmıştır. Geçmiş dönemde futbol ile ilgilenmiş, bir süre Küçükçekmece spor, Tepebağ spor kulübü ve İstanbulsporda futbol oynamıştır.

Lise eğitimi sonrasında iş hayatına atılmıştır. Aynı zamanda çocukluktan beridir hayali olan oyunculuk için ilk adımını 2018 yılında çeşitli ajanslara giderek diyaloglu yardımcı oyuncu olarak atmıştır. Daha sonra profesyonel olarak, Şampiyon, Erkenci Kuş, 4n1k ve Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz isimli diziler de rol almıştır. Ayrıca Tezcan Özkaya (Ne anladın) Adlı parçasının klip çalışmasında yer almıştır.

Hayalini hobi olarak eğlence olarak değil, meslek görerek profesyonel olarak sürdürmek istediğini dile getirmiştir. Başarılı isim oyuncu olmak kameranın önüne geçmek değil, sürekli kendini geliştirmeye açık olmak ve sürekli üzerine eklemektir sözleri ile bu işi ne kadar önemsediğini belirtmiştir.

Zaten sonrasında da profesyonel bir şekilde ilerlemek için Tümay Hanım (Tümay Özokur)’dan kapsamlı ve donanımlı şekilde oyunculuk eğitimi almış ve almaktadır.
onur akcali3

Onur Akçalı Nereli?

Onur Akçalı baba tarafından aslen Adana, anne tarafından ise aslen Diyarbakır’lıdır. Doğma büyüme ise aslen İstanbul.

Onur Akçalı Boyu, Kaç Yaşında?

Onur Akçalı 27 yaşında ve 1.78 boyundadır. Doğum tarihi Kasım 1995, burcu ise akrep’tir.

Eğitim:

İlkokulu İstanbul Başakşehir’de Cahit Zarifoğlu ilköğretim okulunda tamamlamıştır. Liseyi ise Küçükçekmece Zehra Mustafa Dalgıç’ta 2 sene daha sonrasında açıktan tamamlamıştır. Aldığı özel eğitim Tiyatro ve Kamera Önü Oyunculuk Eğitimi, Tümay Özokur’dan.

Eğitim hayatı döneminde ortaokul ve lise dönemlerinde koşuda okul birinciliğine sahiptir. 2011 yılında ilk iş deneyimi olarak mağazacılık sektörüne atılmıştır.

Yakışıklı oyuncunun kendi sözleri ile biyografimizi tamamlayalım!

“Benim her zaman söylediğim ve arkasına sığındığım bir tabir vardır.
Ve yine söylemek istiyorum
Başarı bir yolculuktur, bir varış noktası değil.
O yüzden başarının ucu bucağı yoktur son noktaya kadar çok çalışmak gerektirir.”

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz