Onsra

Onsra (Ahmet Batuhan Davulcu) hakkında bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? müzik kariyeri. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1998 yılının Aralık ayında dünyaya gelen Ahmet Batuhan Davulcu, İstanbul Bahçelievler doğumludur. Aslen memleketi ise Edirne, Uzunköprü’dür. Müzik ile çok küçük yaşta ağabeylerinin dinlediği yerli ve yabancı rap sanatçılarını dinleyerek tanışmıştır.

İlk müzisyenlik deneyimi Şehremini mahlası ile 2008 yılında yaşamıştır. Bahçelievler / Yenibosna semtinde evinde çubuk mikrofon ile kayıtlarını öz abisi olan Yakup Akner Davulcu ile birlikte yapmıştır. İlk stüdyo kaydını ise 2009 yılında o dönem ki bulunduğu Han Records’da kaydetmiştir. Onsra, 2010 senesinde henüz 12 yaşında iken Bahçelievler Sosyal Bilimler Lisesinde ilk sahnesini almıştır.

2012 senesinde İstanbul’un Beylikdüzü semtine yerleşmiş ve Westrium Records olarak ilk stüdyosunu Yakup Akner Davulcu ile açmışlardır. 2018 yılına kadar hobi olarak Rap müzik kariyerine devam etmiştir. 2018 – 2019 yılları arasında Şanlıurfa / Suruç’da askerlik görevi sırasında Mahlasını Onsra olarak değiştirmiştir. 2019 yılından itibaren çeşitli şekillerde çalışmalarına devam etmektedir. Günümüze kadar yaklaşık olarak sayısız single çalışması bulunmaktadır. çalışmalarına bugünlerde aktif olarak Vokal, Aranje ve çeşitli şekillerde devam etmektedir.

Resmi instagram hesabı @onsra34, Youtube video kanalı: ONSRA34


1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz