Ömer Uçar

Ömer Uçar kitapları, eserleri ile merak edilen isim olmuştur. Hakkında merak edilen tüm detaylar! Kısaca eğitimi, kitapları, kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Ömer Uçar Kimdir?

Ömer Uçar yazar olarak çalışmalarını sürdürmektedir. İlköğretimi Karabük Cumhuriyet İlkokulunda tamamlamıştır. Ardından İstanbul Oruçgazi Ortaokulu ve Pertevniyal Lisesi’ni bitirmiştir. Lisans eğitimini ise Marmara Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde tamamlamış ve mezun olmuştur.

Çocukluk yıllarından itibaren bir çok iş kolunda çalışmıştır. Bu işlerden bazıları ise, çip lehimi, kapı kolu dökümü ile başlayıp, ofisboy, muhasebeci, tahsildar, barmen ve gazeteci. Son olarak turist rehberliği üzerine çalışmalarını sürdürmeye karar vermiştir. Uzun seneler turist rehberliği yapan Uçar, emekli olmuştur.

Çok iyi derecede Japonca ve İngilizce bilmektedir.

Ömer Uçar Nereli?

Ömer Uçar Malatya’lıdır. Aslen baba tarafından Malatya İli, Pütürge İlçesi nüfusuna kayıtlıdır. Ancak Kırklareli Pınarhisar İlçesi’nde doğmuştur.

Ömer Uçar Kaç Yaşında?

Ömer Uçar 61 yaşındadır. Doğum tarihi 1962, doğum yeri Kırklareli Pınarhisar.

Resmi instagram hesabı @omerucar.official ‘dır. Hesabını yazmış olduğu romanlar ile ilgili güncel bilgiler için açtığını belirtmiştir.

Ömer Uçar Kitapları, Eserleri

Ömer Uçar en son Kartal Kanadını Açtığında isimli kitabını okurseverler ile buluşturmuştur. Harika bir roman yazmıştır. Siyasal Tarihe ilginiz var mı? romanda kuru tarih olmadığını, aşk, köydeki işler güçler ve rüyalar da eksik değil açıklamasında bulunmuş, kitabın konusu ise roman kahramanı Süleyman’ın rüyası.

Kartal Kanadını Açtığında yoğun araştırmaya dayalı, destansı bir roman… Osmanlı İmparatorluğu’nun son dönemini ve savaşın gerçek yüzünü bir Anadolu köylüsünün gözünden anlatan güçlü ve etkileyici bir roman. Uçar’ın titizlikle kaleme aldığı ‘Kartal Kanadını Açtığında’ hem iyi bir edebi eser hem de iyi bir tarih anlatısı olarak dikkat çekiyor.

  • Kartal Kanadını Açtığında

  • Cevap Yaz

    Lütfen yorumunuzu girin!
    Lütfen adınızı buraya giriniz