Ömer Solmaz

Ömer Solmaz MMA Dövüş (Kafes Dövüşü) sporundaki başarıları ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Peki kimdir? kaç yaşında? aslen nereli? boyu, kilosu. Kısaca hakkında merak edilenler, hayatı ve biyografisi.

GMC Featherweight Şampiyonluğu ünvanına sahip isimdir. Maalesef yaşı ve tam doğum tarihi bilgilerine henüz ulaşılamamıştır.

En son Almanya Hamburg’da düzenlenen MMA GMC 18 turnuvası unvan mücadelesinde Türk sporcu Ömer Solmaz, Alman rakibini nakavt etmiştir. Ringe Alman sporcunun teknik ekibi havlu atmış ancak hakem havluyu fark etmemiş dövüşü devam ettirmiştir. Ardından Alman ekip ringe inmiş ardından küçük bir karışıklık yaşanmıştır.

1993 yılında dünyaya gelen başarılı sporcu, baba tarafından aslen Sivas Şarkışla’lıdır ve Şarkışla’da doğmuştur. Boyu 1.73 cm, kilosu ise 65’tir.

1 Yorum

  1. Ömer SOLMAZ Nevşehirlidir annesi Sivaslı. Bilgi gerçek değildir. Babası cesur SOLMAZ NEVŞEHİR ili Kozaklı ilçesi Abdi köyündendir. Eşiyle ayrıldıktan sonra Ömer annesi ile büyüdüğü için sivaslı zannediliyor

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz